REKLAMA

Black Point pół roku po debiucie na NewConnect

2010-11-24 14:09
publikacja
2010-11-24 14:09
Większy prestiż, mocniejsza marka, dostęp do kapitału na inwestycje - to główne korzyści, jakie spółce Black Point przyniósł debiut na rynku NewConnect. Jeden z największych producentów alternatywnych materiałów do druku w Polsce podsumowuje właśnie pół roku obecności na alternatywnym rynku GPW.

Black Point S.A. na rynku NewConnect debiutował w połowie maja 2010 roku jako pierwszy polski producent alternatywnych materiałów do druku. Obecnie zajmuje 18. miejsce pod względem wartości rynkowej i 11. pod względem wartości księgowej spośród wszystkich 171 spółek notowanych aktualnie na rynku alternatywnym GPW w Warszawie. Jako jedna z nielicznych spółek na NewConnect, Black Point nie posiada żadnych zobowiązań kredytowych i jest jedną z 15 spółek, które wypłacały akcjonariuszom dywidendę za 2009 rok. Aktualny kurs akcji Black Pointa wynosi 6 zł. Najwięcej do tej pory - 7,40 zł za jedną akcję - płacono pod koniec sierpnia.

Piotr Kolbusz, współzałożyciel i największy akcjonariusz Black Point S.A., z perspektywy czasu tak ocenia decyzję o debiucie: - Obecność na NewConnect pozwoliła nam jeszcze sprawniej realizować cele biznesowe firmy. Ostatnie sześć miesięcy działalności Black Pointa to znaczny rozwój oferty produktowej, poszerzenie sieci dystrybucji w Polsce i wejście na nowe rynki zagraniczne, wreszcie - otwarcie przedstawicielstwa Grupy w Chinach.

Na tle pozostałych spółek notowanych na alternatywnym rynku GPW Black Point wyróżnia się modelem biznesowym, atrakcyjnym zwłaszcza w czasie zmiennej koniunktury na rynku. - Black Point to z jednej strony dojrzała, stabilna spółka, ,,spokojna przystań. Z drugiej - firma z dużym potencjałem rozwoju, jaki daje należąca do Grupy spółka Eco Service - mówi Szczepan Czyczerski z Profescapital, Autoryzowanego Doradcy Spółki. - Akcje Black Point oznaczają pewne zyski przy niewielkim ryzyku inwestycyjnym.

Fundamentalne znaczenie dla kondycji spółki ma jej ponad 20-letnie doświadczenie w branży - Black Point to firma z polskim kapitałem, od podstaw stworzona przez rodzimych przedsiębiorców, ludzi z pasją. Dodatkową ,,lokomotywę napędową” Grupy stanowi spółka Eco Service, zajmująca się handlem pustymi kartridżami na świecie, jedna z 10 największych tego typu firm w Europie. Spółka z sukcesem działa na rynkach: europejskim, amerykańskim i azjatyckim.

Grupa szacuje, że mimo trudniejszej niż przed rokiem sytuacji rynkowej - zmniejszenia koniunktury w sektorze IT i umacniania złotówki, uda jej się powtórzyć ubiegłoroczny sukces finansowy. Liczy, że 2010 rok zamknie wynikiem netto na poziomie 5,8 mln zł i sprzedażą w granicach 70 mln zł.

Informacje o firmie


Black Point S.A. jest założycielem działającej na światowym rynku materiałów do druku Grupy Black Point. W jej skład wchodzą: spółka Black Point, producent i właściciel marki materiałów eksploatacyjnych Black Point, Eco Service, ogólnoświatowy broker pustych kartridży, niemiecka spółka TBG, która wspiera działania Eco Service na rynku zachodnioeuropejskim oraz Eco Service China aktywna na Dalekim Wschodzie.

Firma Black Point ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Pod marką Black Point oferuje tusze, tonery, papier fotograficzny, rolki do faksów i taśmy do drukarek igłowych. Marka Black Point to wysokiej jakości materiały do druku, które cechuje zwiększona wydajność i niezawodność. Wszystkie parametry potwierdzają restrykcyjne systemy kontroli wewnętrznej i zewnętrznej. Black Point przestrzega norm ISO, posiada własne laboratorium badawcze, współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi, m.in. Rochester Institute of Technology, Chip Lab oraz Instytutem Innovationstechnik w Niemczech.

Od maja 2010 roku akcje Black Point S.A. są notowane na rynku NewConnect GPW w Warszawie.

/ profitcomms.pl
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki