REKLAMA

Polacy chcą wydać 735 zł na Black Friday

2021-11-24 12:45
publikacja
2021-11-24 12:45
Polacy chcą wydać 735 zł na Black Friday
Polacy chcą wydać 735 zł na Black Friday
fot. Emilio Naranjo / / EFE

Trwa Black Week, czyli tydzień wyprzedaży w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Blisko połowa kupujących dostrzega nieuczciwe manipulacje cenami produktów przed rozpoczęciem wyprzedaży z okazji Black Friday. Około jedna trzecia Polaków chce wziąć udział w święcie zakupów. Przeciętny uczestnik wyda około 735 zł, wynika z badania Picodi.

Około 48 proc. ankietowanych dostrzega nieuczciwe manipulacje cenami przed rozpoczęciem wyprzedaży, 43 proc. uważa, że produkty w promocji są nieciekawe lub zalegające, a 38 proc. respondentów jest zdania, że rabaty w Black Friday nie wyróżnia się na tle innych wyprzedaży, wynika z badania Picodi. 

Średnio Polacy wydadzą około 735 zł na zakupy podczas Black Friday, wynika z badania przeprowadzonego przez Picodi. Chęć udziału w wyprzedażach z okazji Czarnego Piątku zdeklarowało 31 proc. ankietowanych. Natomiast 33 proc. respondentów wskazało, że "nie weźmie udziału" w Black Friday. Ponad jedna trzecia osób nie wie, czy będzie kupować produkty w czasie corocznego święta zakupów.

Picodi

Nieznaczny spadek zainteresowania promocjami z okazji Czarnego Piątku można było zaobserwować już w 2019, wynika z danych z Google Trends. Natomiast znaczące zmniejszenie wyszukiwań widoczne było w 2020 r. - o 37 proc. Z kolei szczyt przypadł na 2018 rok.

Picodi

W ubiegłym roku w Black Friday wzięło udział 40 proc. ankietowanych biorących udział w badaniu Picodi. Pozostała część nie korzystała z promocji z okazji Czarnego Piątku. Wśród przyczyn, które na to wpłynęły respondenci wskazali, że:

  • niczego nie potrzebowali (29 proc.),
  • rabaty były nieatrakcyjne (20 proc.),
  • nie było ciekawych produktów na promocji (17 proc.),
  • chcieli uniknąć skupisk ludzkich (14 proc.),
  • byli w niepewnej sytuacji finansowej 12 proc.),
  • zapomnieli (8 proc.).

Podczas Black Friday największym zainteresowaniem cieszą się branże sprzedające odzież i obuwie (69 proc.). Kupujący chętnie sięgają także po artykuly RTV i AGD (54 proc.). Trzecią kategorią produktów cieszącą się największą uwagą na Black Friday są akcesoria sportowe (39 proc.). 

Picodi

DF

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (8)

dodaj komentarz
prs
Szczyt glupoty..
Od nazwy po wydawanie kasy "bo jest blak frajdej"..

Rozumiem okazje kupna, dobrze przemyslana decyzje..
Ale tylko dlatego "ze jest" tak nazwany dzien (by wyciagnac od ludzi kase - tak, nie ma zadnego innego powodu..) to cos nienormalnego a "Polacy".. "chca wydac".
Szczyt glupoty..
Od nazwy po wydawanie kasy "bo jest blak frajdej"..

Rozumiem okazje kupna, dobrze przemyslana decyzje..
Ale tylko dlatego "ze jest" tak nazwany dzien (by wyciagnac od ludzi kase - tak, nie ma zadnego innego powodu..) to cos nienormalnego a "Polacy".. "chca wydac"..to juz skrajny eufemizm..
mooooo
To w Polsce obchodzimy dzień dziękczynienia czyli dzień związany z amerykańskim świętem hhhhmmm jak oni będą otwierać parasol w jelicie to i w Polsce mam rozumieć też to się przyjmie
1as
Ja chcę wydać 23 Zeta, max 25, jak nie w Biedrze tylko w małym sklepie.
Chodzi o pół litra.
Także sporo poniżej średniej!
pozhoga
To ktoś musi wydać 1450 zł - bo ja nie wydam nic.
jarekzbyszek
Na co wyda? Nie żadnych promocji. Wcześniej podnosili cenę i nawet jest drożej.
adaj
Nic nie kupie bo wszystko już mam.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki