REKLAMA

Inpost na sprzedaż. Bitwa będzie zacięta

2020-10-30 06:46
publikacja
2020-10-30 06:46
fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Ruszył proces sprzedaży operatora paczkomatów. Allegro musi się liczyć z ostrą konkurencją ze strony funduszy - pisze w piątek "Puls Biznesu".

Gazeta informuje, że InPost kwitnie w czasach zarazy, więc Advent, główny akcjonariusz ma szansę uzyskać dobrą cenę. Według dziennika, grono chętnych już się klaruje - oprócz funduszu KKR, finansującego rozwój spółki, wymieniane są tuzy private equity: Blackstone, Hellman&Friedman i CVC.

"Allegro, dla którego firma jest partnerem logistycznym, nie komentuje. Ma jednak prawo pierwokupu, a osłabienie kooperacji z InPostem wymienia w prospekcie wśród czynników ryzyka" - czytamy w "Pulsie Biznesu". (PAP)

mmu/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
fred_
Po co? W UK Amazon swoimi paczkomatami juz wypiera Inpost. W PL bedziebto samo.
scalak12
Może niech jeszcze raz wejdą na giełdę. Niech sprzedadzą akcje po 500 PLN. Zdołują kurs do 2 PLN (nie są przecież tacy chciwi, żeby zejść na grosze) a następnie wykupią po cenie godziwej od inwestorów. Nie można przecież zaburzać tradycyjnych zachowań na naszej giełdzie. Tak było jest i będzie. Za kilka lat Może niech jeszcze raz wejdą na giełdę. Niech sprzedadzą akcje po 500 PLN. Zdołują kurs do 2 PLN (nie są przecież tacy chciwi, żeby zejść na grosze) a następnie wykupią po cenie godziwej od inwestorów. Nie można przecież zaburzać tradycyjnych zachowań na naszej giełdzie. Tak było jest i będzie. Za kilka lat takie praktyki zostaną uznane za dziedzictwo kulturowe i będą o tym nauczać w szkole.
jes
Przepis na sukces. Sprzedać akcje, udupic spółkę i odkupić za ułamek wartości i wycofać z giełdy a następnie sprzedać wielokrotnie drożej, głownie tym samym funduszom które sprzedawały akcje na giełdzie.
slawekqs
Hehe i po to ta cała nagonaka w sumie majstersztyk kupic firmę generują straty pieniążkami z giełdy ale księgowowsc dobra robota sla i inpostu a Pan biznesmen zarobi i będę o nim w gazetach czytał inpost znamy z nie ludzkiego traktowania ludzi ale allegro porzebuje niby kanału dystrybucji ciekawe za ile ? Moze w nowej Hehe i po to ta cała nagonaka w sumie majstersztyk kupic firmę generują straty pieniążkami z giełdy ale księgowowsc dobra robota sla i inpostu a Pan biznesmen zarobi i będę o nim w gazetach czytał inpost znamy z nie ludzkiego traktowania ludzi ale allegro porzebuje niby kanału dystrybucji ciekawe za ile ? Moze w nowej firmie bedzie lepiej dla pracownika .
plutarch
Wolałbym, żeby Allegro nie kupiło.
fred_
W UK paczkomaty Amazona juz wypieraja paczkomaty Inpostu.
meryt
fred_ "W UK paczkomaty Amazona juz wypieraja paczkomaty Inpostu."

Burzą i stawiają swoje? :)
lupik
ile będzie warte allegro jak inpostem zainteresuje się Amazon?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki