REKLAMA

Bitcoin z nowym tegorocznym rekordem. Puka do poziomu 6 tys. dolarów

2019-05-07 11:36, akt.2019-05-07 12:34
publikacja
2019-05-07 11:36
aktualizacja
2019-05-07 12:34
Bitcoin z nowym tegorocznym rekordem. Puka do poziomu 6 tys. dolarów
Bitcoin z nowym tegorocznym rekordem. Puka do poziomu 6 tys. dolarów
fot. Alexander Demianchuk / / TASS

Ostatnia noc przyniosła kolejne wzrosty kursu bitcoina. Nad ranem cena pierwszej kryptowaluty przekroczyła poziom 5 900 dolarów. To tegoroczny rekord, a także najwyższy kurs od blisko pół roku. Może to być pokłosie informacji, że rynkiem kryptowalut coraz bardziej interesuje się Fidelity Investments, jedna z największych firm branży inwestycyjnej.

Krok po kroczku cena bitcoina zmierza do poziomu 6 000 dolarów. We wtorek nad ranem najpopularniejsza kryptowaluta sięgnęła poziomu 5 949,73 dolarów – wynika z danych serwisu Coindesk. To oznacza wzrost o ponad 4 proc. w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. W perspektywie 24 godzin daje to natomiast wzrost o ponad 6 proc. Cały wzrost ceny bitcoina dokonał się w zasadzie w ciągu trzech godzin po północy.

fot. / / Coindesk

Przed południem cena bitcoina uległa niewielkiej korekcie i wynosiła 5 910,1 dolara, co oznacza wzrost o 5 proc. w ciągu ostatniej doby. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w ciągu ostatnich siedmiu dni. Bitcoina zyskał w tym czasie ponad 11 proc., co jest najlepszym wynikiem wśród najbardziej znanych kryptowalut.

Zielenieje cały rynek kryptowalut. Z najbardziej znanych coinów, największe wzrosty notuje ethereum – cena kryptowaluty zyskuje ponad 8 proc. do poziomu 176,46 dolara. Ripple rośnie o ponad 2,5 proc. do 0,3045 dolara. Litecoin i EOS zyskują o ponad 4 proc., a bitcoin cash rośnie o blisko 3,5 proc.

fot. / / Coin360

„Bitcoin osiąga nowe lokalne szczyty, ponieważ ogólne zaangażowanie instytucjonalne staje się coraz silniejsze. Widzimy, że instytucja po instytucji wdrażają się w tematykę cyfrowych walut, a bitcoin jest standardem” – komentuje dla Bloomberga Jehan Chu, partner zarządzający w Kenetic Capital.

Przykładem jest tutaj Fidelity, jedna z największych firm z branży, która rozpoczęła w tym roku świadczenie usług powierniczych dla bitcoina. W ciągu kilku tygodni Fidelity planuje rozpocząć świadczenie usług pośrednictwa w kupnie i sprzedaży bitcoina dla klientów instytucjonalnych – wynika z informacji podanych przez Bloomberga. W tym celu firma zamierza współpracować z takimi markami, jak E-Trade Financial Corp. (potentat na rynku usług maklerskich dla klientów indywidualnych) oraz Robin Hood (aplikacja oferująca bezprowizyjny handel kryptowalutami). Fidelity opiera swoje plany na badaniu klientów instytucjonalnych, z których 47 proc. zadeklarowało, że warto inwestować w kryptowaluty.

Bitcoin jest coraz bliżej silnej strefy oporu, która wcześniej stanowiła dla niego mocne wsparcie. Chodzi o okolice poziomu ceny 6 000 dolarów. Ostatnie zwyżki bitcoina pozwoliły mu na porządne „umoszczenie się” nad poziomem 5 tys. dolarów oraz na porządne przygotowanie do ataku na poziom 6 000 dolarów. To te okolice w 2018 roku były przez długi czas mocnym wsparciem dla najpopularniejszej kryptowaluty. Teraz mogą być silnym oporem, jeśli inwestorzy, którzy wtedy myśleli, że to koniec spadków bitcoina, teraz będą chcieli pozbyć się najpopularniejszej kryptowaluty. Gdyby pokonanie tego poziomu poszło łatwo, będzie to świadczyło o dużej sile bitcoina.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
krypsy
Tether to temat z przed paru lat. Obecnie są pod ścisłą obserwacją i na pewno nic nie pompują kiedy im regulator siedzi na karku.
andrzej3x3
Idealna ochrona kapitału, wszystkie waluty skończą jak w Wenezueli, od krypto nie ma ucieczki. System próbuje deprecjonować bitcoina, bo nie ma nad nim kontroli, nie może dodrukować i dać niewolnikom po 500+.
atari65xe
Jeżeli dla ciebie cenowy rollercoaster i niepewność jutra to jest "ochrona kapitału" to moje kondolencje...
atari65xe
Kolejny nieregulowany rynek jak forex ... Nieliczni zarabiają , większość traci a dawców kapitału zwabia się roztaczaniem wizji bogactwa bez wysiłku. Bitcoin po 10 latach istnienia jest w ciemnej d... jeżeli chodzi o użyteczność.
hfjdj
No to dobrze ze nie kupiles 10 lat temu.
lightning_network
Po tysiącach lat istnienia - złoto jest w ciemnej d... jeżeli chodzi o użyteczność. Parę lat na tym świecie przeżyłem, i jeszcze nigdy nie widziałem, by ktoś zapłacił złotą monetą lub sztabką (sic).

Nie w tym leży obecna siła złota oraz cyfrowego złota.
Ale jeśli zgodnie z planem zadziała Lighning Network - to bitcoin osiągnie
Po tysiącach lat istnienia - złoto jest w ciemnej d... jeżeli chodzi o użyteczność. Parę lat na tym świecie przeżyłem, i jeszcze nigdy nie widziałem, by ktoś zapłacił złotą monetą lub sztabką (sic).

Nie w tym leży obecna siła złota oraz cyfrowego złota.
Ale jeśli zgodnie z planem zadziała Lighning Network - to bitcoin osiągnie to, czego nigdy osiągnie złoto. I to będzie Bitcoin Killer.
specjalnie_zarejstrowany1
Oferty pracy do Fidelity do kryptowalut juz pojawialy sie w marcu takze to zadna nowosc bo juz wtedy bylo wiadomo ze w to wchodza.
kosiba
Pompują cenę Tetherem, także radzę uważać z wchodzeniem teraz w rynek.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki