REKLAMA

Biomed Lublin zaoferuje na rzecz Ipopemy Securities 1,73 mln akcji nowej emisji

2021-05-04 12:14
publikacja
2021-05-04 12:14
Puls Biznesu

Biomed Lublin zdecydował, że podzieli proces pozyskania kapitału na dwie części i planuje zaoferować na rzecz Ipopemy Securities 1.734.798 akcji nowej emisji - poinformował Biomed w komunikacie. W kwietniu, spółka zawarła z Ipopemą umowę, na podstawie której Ipopema miała pożyczyć i sprzedać 3 mln akcji od innych akcjonariuszy, a następnie objąć akcje nowej emisji i zwrócić je akcjonariuszom.

"Zarząd (...) informuje o podjęciu decyzji w zakresie podzielenia procesu pozyskania kapitału w formie eqiuty na dwie części, z racji uzyskania środków wystarczających na zastąpienie finansowania dłużnego kapitałem w zakresie dotyczącym realizacji projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej" - napisano we wtorkowym komunikacie.

"Zarząd spółki postanowił, że podejmie uchwałę emisyjną i zaoferuje akcje nowej emisji w liczbie 1.734.798 na rzecz Ipopemy po średniej cenie uzyskanej ze sprzedaży akcji przez Ipopemę, tj. 12,33 zł za jedną akcję" - dodano.

Biomed podał, że w związku ze sprzedażą 1.734.798 akcji pożyczonych od wybranych akcjonariuszy spółki zgromadzono środki w kwocie 21,4 mln zł.

Na mocy umowy inwestycyjnej Ipopema lub wskazany przez nią podmiot obejmie i opłaci akcje nowej emisji, a po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego oraz dopuszczeniu i wprowadzeniu akcji do obrotu - zwróci je do akcjonariuszy.

Spółka chce kontynuować współpracę z Ipopemą i pozyskać kapitał w zakresie pozostałych 1.265.202 akcji pożyczonych.

"Nadrzędnym celem spółki pozostaje zoptymalizowanie struktury finansowej projektów strategicznych, przy jednoczesnym zachowaniu możliwie najwyższej wartości akcji" - napisano w komunikacie.

Na początku kwietnia Biomed Lublin zawarł umowę inwestycyjną i umowę o oferowanie z Ipopemą Securities. Umowa ta obejmowała zobowiązanie Biomedu do emisji do 3 mln akcji zwykłych na okaziciela w ramach kapitału docelowego spółki oraz zobowiązanie Ipopemy do objęcia tych akcji. Ipopema ma prawo wskazać inny podmiot, który obejmie nową emisję akcji.

We wtorek o godz. 12.02 jedna akcja Biomedu kosztowała 10,675 zł. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mm0001
Oszusci i bandyci, ten caly Fic Piotr powinien wyladowac za kratami i jego pomocnicy.
Nie usuwac tego komentarza, jesli usuniecie to wiadomo ze bankier tez w lape bierze.
Jak inaczej to nazwac, zrobili karuzele, nasadzili ludzi na bzdetne obietnice bez pokrycia co bylo oszustwem, bo nie ma zadnych postępów prac nad lekiem
Oszusci i bandyci, ten caly Fic Piotr powinien wyladowac za kratami i jego pomocnicy.
Nie usuwac tego komentarza, jesli usuniecie to wiadomo ze bankier tez w lape bierze.
Jak inaczej to nazwac, zrobili karuzele, nasadzili ludzi na bzdetne obietnice bez pokrycia co bylo oszustwem, bo nie ma zadnych postępów prac nad lekiem na Covid.
Plan oszustwa byl od poczatku jeden- hype wokół spółki, pump the price ( co jest procederem kryminalnym, i za to cw...e powinni siedziec juz w pierdlu), a na koniec ostatni element emisja at the market, czyli wyjeb... cala ulice , wszystkich zewnetrznych inwestorow wyzerowac, czyli odebrac im papier po duzo nizszej cenie, i skarmic jednoczesnie papierem bezwartosciowym ulice, utrzymujac jakas sztuczna potrzebe rozwoju laboratorium za 40mln!!! hahaha smiechu warte, pytam sie Panie Fic, czy Pan panie oszuscie pokaze dokumenty potwierdzajace wydatki na te cele? czy spolka zalezna na slupa poprostu wystawi fakture na taka kwote, a resztę pojdzie do Pana kieszeni.
Podsumowując jest to przykład schyłku polskiego kapitalizmu za rządów PiSu, rządów bezprawia, samowolki i przewałów giełdowych. Przykładów na polskiej giełdzie jest mnóstwo, Biomed jest jednym z nich, 4mass kolejny przykład, innych nawet nie chce wspominać.
Gdzie są organy kontrolne pytam sie? Gdzie, gdzie jest KNF, prokuratura? No gdzie, powiem wam gdzie..., u tych oszustów w kieszeni!
Przykro mi niektórych rozczarować ale jest to jedyne racjonalne wyjaśnienie. Gdyby tak nie było kurs tych wszystkich smieci bylby zablokowany, a taki Piotr Fic i inni jego kolesie i podobni jemu przewalacze spędziłby kolejne lata swojego zżycia na przymusowych wakacjach w ciasnym pomieszczeniu z 4rema pryczami.
Czy słyszeliśmy o takim przypadku w ostatnich kilku latach? hahah oczywiscie ze nie, bo nikt nie zostal ukarany. KNF zawsze ma to samo wytłumaczenie, udowodnienie winy jest skomplikowanym długoletnim procesem, co jest bzdurą, bo maja tu wszystko jak na widelcu, jesli zarzad jest beneficjentem wzrostu kursu akcji, a przedtem podaje falszywe informacje zeby zawyżyć kurs, to sie pytam czego tu jeszcze szukac...
matterk
Nie macie wrażenia, że większość rzeczy w Biomedzie dzieje się na kredyt?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki