REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

BioMaxima sfinalizowała zakup dwóch rumuńskich spółek

2016-11-24 12:15
publikacja
2016-11-24 12:15

Notowana na NewConnect BioMaxima sfinalizowała zakup 80 proc. udziałów w dwóch rumuńskich spółkach QIAS MED oraz ISTAR - poinformowała spółka w komunikacie. Grupa zamierza rozpocząć konsolidację przejętych spółek z własną firmą Roco Sistem i utworzyć spółkę BioMaxima Romania.

"Uzgodnienia prawne transakcji trwały dość długo, ale wreszcie wszystko zostało dopięte i mogliśmy podpisać umowę. Zakup tych spółek przyczyni się do umocnienia pozycji BioMaxima na rynku rumuńskim. Potencjał tego rynku jest duży" - powiedział, cytowany w komunikacie, Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy.

Spółki QIAS MED oraz ISTAR zajmują się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. Jak podano, łączne przychody obu spółek za 2015 r. wyniosły ok. 770 tys. euro. Zysk netto wyniósł z kolei ok. 86 tys. euro.

Reklama

O podpisaniu listu intencyjnego BioMaxima informowała w połowie czerwca tego roku. Jak wcześniej podawano, łączna cena za udziały w rumuńskich firmach to 160 tys. euro.

BioMaxima to polska firma działającą w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Strategia rozwoju spółki zakłada prowadzenie działań konsolidacyjnych sektora biotechnologicznego.

W pierwszym kwartale 2016 r. BioMaxima wypracowała 444 tys. zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 5,8 mln zł. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki