REKLAMA

BioMaxima miała 1 mln zysku EBITDA w I kw.

2020-05-12 19:48
publikacja
2020-05-12 19:48

BioMaxima miała 1 mln zysku EBITDA w I kwartale 2020 roku, wobec 0,5 mln zł zysku EBITDA przed rokiem - podała spółka w raporcie. Zysk netto w pierwszych trzech miesiącach 2020 roku wyniósł 0,4 mln zł, wobec 0,1 mln straty przed rokiem.

fot. / / Biomaxima

Przychody BioMaksimy wyniosły w I kwartale 6,8 mln zł i były niższe o 3 proc. niż przed rokiem. Spółka poinformowała w raporcie, że w połowie marca rozpoczęła sprzedaż szybkich testów do wykrywania koronawirusa, co pozwoliło zwiększyć sprzedaż.

"Wprowadzenie do sprzedaży w drugiej połowie marca szybkiego testu do wykrywania IgG/IgM przeciwko SARS-CoV-2019 było głównym czynnikiem, który pozwolił zdynamizować wskaźnik sprzedaży ogółem. Ze względu na skalę zainteresowania rynku ofertą spółki, zarówno wynik ze sprzedaży w marcu, jak i zysk netto za I kwartał byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie problem poważnych zawirowań w międzynarodowych łańcuchach dostaw wywołanych pandemią, który pojawił się pod koniec marca" - napisano w raporcie.

BioMaksima poinformowała, że na koniec marca miała uruchomione zaliczki na dostawy w kwocie 1,8 mln zł. Firma prognozuje, że "posiadane zaplecze badawczo-rozwojowe, produkcyjne, operacyjne, jak i stabilność finansowa" zapewni spółce w długim horyzoncie utrzymanie pozycji lidera, jeżeli chodzi o diagnostykę SARS-CoV-2019 w kraju.

Skonsolidowane przychody Biomaksimy wyniosły 7,3 mln zł i były niższe niż przed rokiem o niecałe 3 proc. Na poziomie operacyjny grupa Biomaksima zarobiła 0,4 mln zł, wobec niecałych 0,1 mln zł straty w I kwartale 2019 roku. Zysk netto w pierwszych trzech miesiącach 2020 roku wyniósł 0,3 mln zł. Przed rokiem Biomaksima miała 0,2 mln zł straty netto.

Kurs akcji BioMaksimy, notowanego na NewConnect producenta podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także dystrybutora odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro, wzrósł w tym roku niemal 600 proc. 

tj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki