REKLAMA

Bezpłatne porady prawne w galerii handlowej - to nie żart

2014-09-22 14:40
publikacja
2014-09-22 14:40
Bezpłatne porady prawne w galerii handlowej - to nie żart
Bezpłatne porady prawne w galerii handlowej - to nie żart
fot. iStockphoto / Thinkstock / / Thinkstock

Prawnik udzielający bezpłatnych porad w galerii handlowej, w holu banku, w szkole czy w kościele? Tak - rozpoczął się ogólnopolski tydzień darmowej pomocy prawnej „Niebieski parasol” .

Po raz kolejny Krajowa Rada Radców Prawnych przy udziale Izb Okręgowych organizuje akcję „Niebieski Parasol”. W trzystu miejscach w całym kraju radcowie prawni i aplikanci radcowscy będą nieodpłatnie pomagać wszystkim potrzebującym pomocy profesjonalnego prawnika. Pierwsze dyżury prawników odbędą się już dziś – w poniedziałek 22 września i potrwają do soboty 27.09.

Akcja ta jest organizowana już po raz czwarty i cieszy się dużą popularnością. Co roku udzielanych jest kilka tysięcy porad. Pytania dotyczą najczęściej prawa w pracy, spadków, alimentów, podziału majątku po rozwodzie czy prowadzenia działalności gospodarczej. Petenci pytają o kwestie dotyczące nieruchomości oraz wypadków komunikacyjnych i odszkodowań za poniesione w ich wyniku uszczerbki na zdrowiu.

Nietypowe miejsca porad

Na liście miejsc, gdzie w ostatnim tygodniu września możemy uzyskać bezpłatną poradę prawną, dominują kancelarie prawne oraz urzędy miasta, starostwa czy inne urzędy publiczne. W kilku miastach Polski punkt darmowej pomocy prawnej również wyznaczono na terenie szkoły. Jednak prawników spotkamy także w zupełnie nietypowych miejscach:


  • we Wrocławiu do akcji włączyła się duża galeria handlowa - Magnolia Park. Od poniedziałku 22 września do piątku 26 września w godzinach od 12:00 do 18:00 możemy skorzystać z pomocy prawnej.
  • w Piasecznie radcy prawni będą pomagać w holu banku,
  • w Bytkowie w budynkach kościelnych Parafii pw. Świętego Ducha,
  • a w Siemianowicach Śląskich w centrum ogrodniczym i w punkcie skupu surowców wtórnych. 

Każde miejsce, w które pozwoli dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebujących profesjonalnej porady prawnej jest dobre.  

Miasta objęte akcją oraz dokładną informację na temat godzin i adresów miejsc, gdzie można udać się po pomoc znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych Izb Okręgowych Radców Prawnych w komunikatach dotyczących akcji „Niebieskie Parasol”. Izbę właściwą dla swojego miejsca zamieszkania łatwo ustalimy na stronie KIRP

Praktyczna podpowiedź dla pytających

Prawnicy, kierując się doświadczeniem z lat ubiegłych, proszą osoby zainteresowane o zabieranie ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw, bo to pozwoli na dokładniejsze zapoznanie się z problemem i udzielenie właściwej pomocy prawnej.

/ks 

Źródło:
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki