Bezpieczeństwo, pieniądze, a może władza? Sprawdzamy, o co toczył się spór w PAŻP [Podcast]

Małgorzata Grzegorczyk2022-07-08 20:00
publikacja
2022-07-08 20:00
Bezpieczeństwo, pieniądze, a może władza? Sprawdzamy, o co toczył się spór w PAŻP [Podcast]
Bezpieczeństwo, pieniądze, a może władza? Sprawdzamy, o co toczył się spór w PAŻP [Podcast]
/ Puls Biznesu

Ten podcast ukazuje się 8 lipca, a do 10 lipca czas dali sobie Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego i zarząd Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na uzyskanie porozumienia dotyczącego zmian w regulaminie pracy i regulaminie wynagradzania.

Już pod koniec czerwca było wiadomo, że się dogadali. Ale co to się działo przedtem… Wszyscy, którzy mieli lecieć na majowy weekend, drżeli i śledzili doniesienia z odbywających się codziennie negocjacji związkowców z zarządem agencji, w sprawę wmieszali się posłowie. Gdyby się kontrolerzy i zarząd nie dogadali, warszawskie lotniska miały pracować w godzinach 9.30-17 i mieć przepustowość 170 lotów, choć w planach było 510 lotów dziennie. Ale – dogadali się. Sprawdzimy, o co chodziło w konflikcie w agencji żeglugi powietrznej. O bezpieczeństwo? O pieniądze? O władzę? Kto wygrał?

Na te pytania odpowiadają: Rusłana Krzemińska, pełnomocnik prezesa PAŻP ds. komunikacji, Anna Glaubicz-Garwolińska, która reprezentowała ZZKRL podczas konfliktu z zarządem PAŻP, wieloletni kontroler ruchu lotniczego, dziś już były pracownik agencji, który chciał pozostać anonimowy, oraz Sebastian Mikosz, wiceprezes IATA, który dawniej, jako prezes LOT-u sam miał wiele do czynienia ze związkowcami.

To lećmy z tym podcastem!

Rusłana Krzemińska 1'25"

Anna Glaubicz-Garwolińska 14'10"

Kontroler 21'20"

Sebastian Mikosz 36'26"

Źródło:

Do „Pulsu Biznesu” trafiłam jako studentka w 1998 r. Piszę o inwestycjach w Polsce – w fabryki, centra usług biznesowych i ośrodki B+R. Opisuję też zagraniczną ekspansję polskich firm. Zajmuję się także branżą turystyczną –touroperatorami i biurami podróży oraz śledzę zmiany w lotnictwie. W 2012 r. dostałam nagrodę ABSL Excellence Award od Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Uwielbiam latać samolotem i zwiedzać fabryki. Jedno i drugie robię dość często w godzinach pracy. W wolnym czasie latam samolotem i zwiedzam świat z rodziną.

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
dreustachy
Proponuje sprawdzić dokumentację medyczną kontrolerów, tą która nie trafiła do PAŻP a zalega w szpitalach.
jarekzbyszek
Możecie nie zamieszczać podcastów w portalu bankowych? Lenistwo redaktorów irytuje. To nie Tik Tok.
marcin321
Podejrzewam, że to raczej lenistwo użytkowników do tego skłoniło. Lepi mielone na jutro i sobie słucha.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki