REKLAMA

Belgia zniosła zakaz podróżowania za granicę na wakacje

2021-04-19 18:26
publikacja
2021-04-19 18:26
Belgia zniosła zakaz podróżowania za granicę na wakacje
Belgia zniosła zakaz podróżowania za granicę na wakacje
fot. DimaBerlin / / Shutterstock

W poniedziałek w Belgii oficjalnie zniesiono zakaz podróżowania za granicę na wakacje. Dotychczas możliwe były tylko wyjazdy służbowe oraz w wyjątkowych wypadkach. Pomimo zniesienia zakazu obowiązywać będzie kwarantanna po powrocie z "czerwonych stref".

Jak informuje telewizja VRT, jeśli dana osoba przebywała za granicą przez ponad 48 godzin, będzie musiała wypełnić formularz lokalizacyjny. Osoby wracające z czerwonych stref muszą poddać się kwarantannie przez siedem dni i testom pierwszego dnia po powrocie oraz siódmego dnia po powrocie.

Od stycznia do marca 75 proc. osób wracających z czerwonych stref zrobiło pierwszy test. Tylko 30 proc. zrobiło drugi test.

Władze zapowiadają, że będą kontaktować się z ludźmi, jeśli po powrocie nie będą robić testów na obecność Covid-19.

Naruszenie zasad kwarantanny grozi grzywną w wysokości 250 euro.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karmelino
Do wymogu robienia testu po prostu musimy przywyknąć. Wiekszosc krajów pewnie zostanie przy tym rozwiazaniu bo tak jest bezpieczniej zwłaszcza ze wiele osób rezygnuje ze szczepien. Na szczescie na testy pcr te z zaświadczeniem lekarskim Bóg wie jak długo nie trzeba czekać. W diagnostyce test pobiera sie przez esklep, badanie Do wymogu robienia testu po prostu musimy przywyknąć. Wiekszosc krajów pewnie zostanie przy tym rozwiazaniu bo tak jest bezpieczniej zwłaszcza ze wiele osób rezygnuje ze szczepien. Na szczescie na testy pcr te z zaświadczeniem lekarskim Bóg wie jak długo nie trzeba czekać. W diagnostyce test pobiera sie przez esklep, badanie jest już na drugi dzien, poznij wynik a po dwóch dniach lekarz wystawia stosowne zaświadczenie w zaleznosci od pakietu z nr dowodu lub nie

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki