REKLAMA

Będzie obowiązek przepustki COVID-19 we wszystkich miejscach pracy we Włoszech

2021-09-16 19:33
publikacja
2021-09-16 19:33
Będzie obowiązek przepustki COVID-19 we wszystkich miejscach pracy we Włoszech
Będzie obowiązek przepustki COVID-19 we wszystkich miejscach pracy we Włoszech
fot. Robert Avgustin / / Shutterstock

We wszystkich miejscach pracy we Włoszech od 15 października będzie obowiązywał wymóg posiadania przepustki Covid-19, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia z zakażenia koronawirusem lub negatywnego wyniku testu - zdecydował w czwartek rząd. Tym samym radykalnie rozszerzył stosowanie tzw. Green Pass.

Obecnie przepustkę sanitarną muszą posiadać wszyscy pracownicy szkół.

Od połowy października wymóg ten będzie dotyczyć wszystkich pracowników: sfery budżetowej, państwowych i prywatnych firm - zapisał w dekrecie rząd Mario Draghiego.

"W dekrecie rozszerzamy od 15 października stosowanie Green Pass w całym świecie pracy, w sferze publicznej i prywatnej" - poinformował minister zdrowia Roberto Speranza na konferencji prasowej w Rzymie.

"Powody są dwa: chodzi o to, by uczynić miejsca pracy bardziej bezpiecznymi i by zintensyfikować kampanię szczepień" - dodał.

Jak zdecydowano, pracownicy prywatnych firm mają być natychmiast zawieszani za brak przepustki; w przypadku zatrudnionych w sferze budżetowej będzie to 5 dni.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 75 procent osób w wieku powyżej 12 lat.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (16)

dodaj komentarz
scuti1986
Politycy to zakłamane qurwy i w żadnym wypadku nie można im wierzyć. Jak mówią, że trzeba się szczepić to właśnie szczepień trzeba unikać! Kropka. Tutaj nie ma dyskusji.
madarot
I to jest mądre? Gdy my osiągniemy pułap 80% zaszczepienia to z nami zrobą to samo! Teraz jest pół na pół więc byłby hałas! Idziemy w złym kierunku. A podobno szczepienie jest nieobowiązkowe! Jaja sobie robią. Plują ci w twarz, a ty że deszcz pada!
taki-ktos-jak-ja
A tymczasem włoska pielęgniarka sypie system: "Dzisiaj do 16:00 zanim mnie zawieszono - jedynymi osobami na oddziałach ICU były osoby zaszczepione."
twitter.com/dvx_ardorensis/status/1439667192522493964
dididif
trzeba zacząć wieszać komunistycznych kryminalistów.
zdzislaw_
Im wcale nie chodzi o dobro ludzi. Im chodzi o totalną dewastację gospodarki, gdzie ludzie bez pracy i pieniędzy do życia będą robić wszystko co im każą! Przecież tam we Włoszech jest również dużo przeciwników - będą polaryzować społeczeństwo aż się sami wszyscy wykończą! Dopuścili testy dla niezaszczepionych,Im wcale nie chodzi o dobro ludzi. Im chodzi o totalną dewastację gospodarki, gdzie ludzie bez pracy i pieniędzy do życia będą robić wszystko co im każą! Przecież tam we Włoszech jest również dużo przeciwników - będą polaryzować społeczeństwo aż się sami wszyscy wykończą! Dopuścili testy dla niezaszczepionych, ale testy będą po (15 EUR) 70pln, nie zrobią darmowych, bo płatne testy mają "zachęcać" do szczepień. Płatne testy, które są gó**no warte, wręcz szkodliwe.

W naszym kraju będą próbować robić to samo, ale pracodawcom (głównie w fabrykach) nie będzie to na rękę - bo wiedzą, że bez nich firmy nie poradzą sobie. Żadna firma, która ma kredyty nie będzie ścigać swoich pracowników!

Jeśli nasi posłowie będą chcieli małpować ten pomysł - będzie wojna! Ten rok jest rekordowy pod względem udzielonych kredytów - ci ludzie zrobią wszystko co im każą, reszta zejdzie do podziemia.
blind-oln
Teraz testy są już szkodliwe? Nie tylko antyszczepionkowiec, ale i antytestowiec? xD
taki-ktos-jak-ja odpowiada blind-oln
Testy PCR nie mają walidacji i dają fałszywie dodatnie wyniki przy liczbie cykli powyżej 30. Testy antygenowe to jeszcze większy szajs.
3456
hm ciekawe jak u nas by zareagowało społeczeństwo , przecież masa tych zaświadczeń to jest fikcja , polak umie sobie załatwić wszystko nawet że na księżycu był .
ja3
Na razie projekt odłożyli do szuflady, jednak on tam ciągle jest... Chcą zamykać firmy, które będą zatrudniać nieskażonych wiedzą z tfp. Więc de facto wymuszą na pracodawcach weryfikację.
bankster-kreator
"We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 75 procent osób w wieku powyżej 12 lat." To przy takiej ilości szczepień jakby szczepionka faktycznie działała pandemia powinna zostać natychmiastowo zażegnana. Halo? Coś tu jest ewidentnie nie tak? Halo? Czy leci z nami pilot? A jeśli tak czy ten pilot na mózg?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki