Będą zapomogi dla ofiar nawałnic

Trwa szacowanie strat, niebawem będą wypłacane zapomogi. Minister spraw wewnętrznych odwiedziła wieś Zawały koło Torunia, jedno z miejsc, w którym doszło do największych strat po weekendowych nawałnicach.

Minister Teresa Piotrowska mówiła w TVP Info, że w gminie Obrowo, w której leżą Zawały, 34 domy ucierpiały w wyniku nawałnic. Już zaczyna się szacowanie strat, w ciągu kilkudziesięciu godzin mamy poznać ich skalę. Do wojewody kujawsko-pomorskiego są składane wnioski o zapomogi na remont i odbudowę. Minister zapowiedziała, że ich wypłata zostanie uruchomiona jeszcze dziś.

W całej Polsce w wyniku weekendowych nawałnic zginęła jedna osoba. Najcięższa sytuacja jest w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Wczoraj silny wiatr zerwał dachy z 780 budynków, strażacy interweniowali prawie 6 tysięcy razy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Adam

No patrz pan - branie kredytu w CHF to głupota i zachłanność a nie wykupienie ubezpieczenia (czesto za 100-200 zl na rok) nieruchosci i przerzucenie na panstwo kosztow zapomogi to normalnosc.

! Odpowiedz
0 0 ~Katolik

Odszkodowania od ubezpieczycieli dostaną tylko klienci ubezpieczeni natomiast zapomogi dostaną wszyscy !!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne