Banksy kolejny raz zaszokował. Jego obraz zniszczony tuż po sprzedaży

Banksy, słynny anonimowy artysta sztuki ulicznej, kolejny raz zaszokował odbiorców swojej sztuki. Dzieło "Dziewczynka z balonikiem" uległo samozniszczeniu tuż po tym, jak zostało wylicytowane w domu aukcyjnym Sotheby's.

(fot. Banksy / Instagram)

Jak podają brytyjskie media, tuż po zakończeniu licytacji uruchomiła się ukryta w ramie niszczarka, a po chwili uczestnicy aukcji ujrzeli wysuwające się dołem paseczki - tylko tyle zostało ze słynnego dzieła. Obraz został sprzedany podczas piątkowej licytacji za ponad milion funtów, czyli 4,9 mln złotych. Wcześniej wyceniano go na 300 tys. funtów.

Artysta na swoim koncie na Instagramie zaprezentował fotografię z procesu niszczenia "Dziewczynki z balonikiem", dodając tylko trzy słowa: "Idzie, idzie, poszło...".

Pracownicy Sotheby's mają teraz twardy orzech do zgryzienia. Zapewniają bowiem, że są całą sytuacją tak samo zaskoczeni, jak i nabywca. Otwartym pozostaje pytanie, czy "Dziewczynka z balonikiem" straciła właśnie na wartości czy też ją zwiększyła?

Tak obraz wyglądał przed zniszczeniem:

(Sotheby's)

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 konfidel

Czyli na sali był ktoś od bank sięga co uruchomił mechanizm

! Odpowiedz
1 3 old_timer

Jeśli spojrzeć na ludzkość jako dość prosty i ograniczony zbiór elementów to sztuka taka prawdziwa czyli bazująca na archetypach i uniwersalnych symbolach stanowi jakieś góra 2-3 % tego co dziś nazywa się sztuką. Cała reszta jest tzw. pompowaniem rynku czego szczytowym osiągnięciem jest obraz ''zbawiciel'' ponoć da vinciego pokazujący jakiegoś typowego szlachcica z XV wieku o kaprawych oczach a nie żadnego tam mistrza duchowego..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 karbinadel

W slangu kibiców to się nazywa "ustawka"

! Odpowiedz
1 45 januszbizensu

Przynajmniej umie trollować na poziomie wyższym od średniej internetu.

! Odpowiedz
2 5 wroniec

Obraz, czy akwarela....

! Odpowiedz
4 6 mb-1

Piękne.

! Odpowiedz
4 34 historykgpw

Ho, ho, ho, no to przejdzie do historii. Jeszcze powienien tam wpaść w szlafroku i sobie ucho obciąć to by nawet van Gogha przebił.

! Odpowiedz
1 32 silvio_gesell

Pozamiatane. Społeczeństwo sprzedane za balonik musi wpaść w niszczarkę.

! Odpowiedz
0 44 devnull

Hehe gość jest wielki. A właściwie to cała grupa ludzi. Polecam film "Wyjście przez sklep z pamiątkami"

! Odpowiedz