REKLAMA

Bankier.pl portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych

2021-12-22 15:00
publikacja
2021-12-22 15:00

Bankier.pl po raz kolejny został uznany za najważniejszy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Bankier.pl portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych
Bankier.pl portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych
/ Bankier.pl

Ogólnopolskie Badania Inwestorów (OBI) przygotowywane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ma na celu stworzenie profilu polskiego inwestora. Ankieta jest przeprowadzana co roku, a w tegorocznej edycji udział wzięło 4029 ankietowanych.

Ponad 97 proc. inwestorów zadeklarowało, że korzysta z serwisów internetowych jako źródła informacji. Liderem w tej kategorii ponownie został Bankier.pl, który pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie od 2008 r. Na nasz portal wskazało ponad 60 proc. ankietowanych.

OBI

Ponad połowa inwestorów korzysta także z forów internetowych. Również w tej kategorii Bankier.pl uplasował się na czele rankingu.

- Jest nam niezmiernie miło ponownie znaleźć się na szczycie listy najważniejszych źródeł informacji dla polskich inwestorów indywidualnych. Za nami kolejny burzliwy rok na rynkach, naznaczony nie tylko pandemią, ale i inflacją oraz działaniami banków centralnych. Wierzymy, że codzienna praca naszego zespołu redakcyjnego oraz narzędzia dostępne w serwisie pomogły polskim inwestorom zarządzać swoimi portfelami w tych niełatwych czasach – komentuje Michał Żuławiński, redaktor prowadzący dział Rynki w Bankier.pl.

- To naprawdę duża satysfakcja dla zespołu redakcyjnego Bankier.pl zajmować pierwsze miejsce w rankingu najważniejszych źródeł informacji dla inwestorów, w kategorii serwisów internetowych, w zasadzie od początku przygotowywania tego rankingu. Chciałbym podziękować inwestorom giełdowym za zaufanie, jakim nas obdarzają i zapewnić, że zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść – mówi Marcin Dziadkowiak, zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl.

Pierwsze miejsce wśród gazet zajęła siostrzana redakcja Bankier.pl, czyli "Puls Biznesu". Bankier.pl oraz "Puls Biznesu" należą do grupy Bonnier Business Polska.

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz dziewiętnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Podsumowanie najważniejszych wniosków z badania OBI 2021 znajdziesz w osobnym artykule.

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (11)

dodaj komentarz
janoz_lobolotorant
zupełnie pomijając kwestie merytoryczne, to mam spore uwagi co do komfortu korzystania z portalu ze smartfona

o ile artykuły otwierane z aplikacji mobilnej facebook są bez zastrzeżeń, o tyle korzystanie ze strony bankier.pl z przeglądarki na smartfonie jest katorgą (pojawiające się po kilku sekundach reklamy, multum reklam,
zupełnie pomijając kwestie merytoryczne, to mam spore uwagi co do komfortu korzystania z portalu ze smartfona

o ile artykuły otwierane z aplikacji mobilnej facebook są bez zastrzeżeń, o tyle korzystanie ze strony bankier.pl z przeglądarki na smartfonie jest katorgą (pojawiające się po kilku sekundach reklamy, multum reklam, przez wyskakujące reklamy wolne ładownie samej strony, korzystanie z forum jest męczarnią)

niech redakcja i właściciele włączą na smartfonach w przeglądarce stronę bankier.pl i sprawdzi na własnej skórze jak korzystanie z tego wygląda w porównaniu do innych tego typu stron

oszczędźcie reklamy, wprowadźcie lepiej jakiś mini abonament na 10% artykułów rzędu 5 zł miesięcznie
jas2
Na forum Bankiera piszą może 2-3 osoby, które znają się na gospodarce, biznesie, bankowości.
Reszta to emeryci tracący na lokatach i plączący, że to źle.
interstellar
PISzesz bzdury jak mało który ;)
demeryt_69
Na focie sami 'górale' - cyrk to mało powiedziane!

interstellar
Brawo :)

Ja cenię ten serwis m.in. za uczciwe tytuły... Nie ma tu mylących, sensacyjnych nagłówków, które mają zbierać kliknięcia.

Pozdrawiam
jaro-18
Portal byłby jeszcze lepszy gdyby nie wpychano reklam w środku tabel z danymi i gdyby w dziale Surowce wartości surowcow miałyby stałe rozwinięcia dziesiętne. Wtedy dane będą bardziej czytelne i prostsze do ewentualnego kopiowania i analizy :P.
jaguar_61
Gratuluję,dzięki Wam zarobiłem w tym roku sporo szmalu :)
endes
Własność Bonnier Business… 100% szwedzki kapital

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki