REKLAMA

Bankier.pl po raz trzynasty z rzędu doceniony przez inwestorów

2020-12-17 11:15
publikacja
2020-12-17 11:15

Bankier.pl po raz kolejny został uznany za najważniejszy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Bankier.pl po raz trzynasty z rzędu doceniony przez inwestorów
Bankier.pl po raz trzynasty z rzędu doceniony przez inwestorów
fot. Marcin Hołubowicz / / Bankier.pl

Ogólnopolskie Badania Inwestorów (OBI) przygotowywane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) ma na celu stworzenie profilu polskiego inwestora. Ankieta jest przeprowadzana co roku, a w tegorocznej edycji udział wzięło 3157 ankietowanych.

W rankingu najważniejszych źródeł informacji dla inwestorów serwisu internetowe uplasowały się na drugim miejscu, zaraz po raportach spółek. Liderem w tej kategorii ponownie został Bankier.pl, który pierwsze miejsce zajmuje nieprzerwanie od 2008 r.

W badaniu przygotowanym przez SII aż 68,8 proc. ankietowanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu serwisy o tematyce finansowej, tj. stooq.pl (45 proc.), money.pl (38,6 proc.), stockwatch.pl (32,4 proc.), strefainwestorow.pl (28,6 proc.) czy parkiet.com (27,4 proc.).

- To najwyższe wyróżnienie, po raz kolejny przyznane przez inwestorów indywidualnych zespołowi Bankier.pl, w 2020 roku doceniamy jeszcze bardziej niż w latach poprzednich. Za nami niezwykle wymagający i pracowity czas, czas także zwiększonej aktywności giełdowych graczy, głośnych i wyczekiwanych ruchów spółek. Cieszy, że mimo wielkiej zmienności zdarzeń, w opinii obserwatorów giełdy Bankier.pl niezmiennie pozostaje najchętniej wybieranym źródłem informacji mówi Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl.

- Dziękujemy inwestorom za ponowne docenienie naszej codziennej pracy, której w wyjątkowo burzliwym 2020 r. było więcej niż zwykle. Za nami kolejne historyczne zawirowania, w których trakcie Bankier.pl był portalem pierwszego wyboru dla polskich inwestorów. Niezależnie od tego, co przyniesie 2021 r., będziemy nadal trzymać rękę na pulsie i od wczesnych godzin porannych do wieczornego zamknięcia sesji na Wall Street dostarczać najważniejszych informacji i analiz - mówi Michał Żuławiński, redaktor prowadzący dział Rynki.

Z kolei na szczycie rankingu gazet znalazła się siostrzana redakcja Bankier.pl, czyli "Puls Biznesu". Dziennik ten został wskazany przez 30,4 proc. respondentów i wyprzedził drugi w zestawieniu „Parkiet” (27,1 proc.). Bankier.pl oraz "Puls Biznesu" należą do grupy Bonnier Business Polska.

Autor badania - Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych - jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz osiemnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Podsumowanie najważniejszych wniosków z badania OBI 2020 znajdziesz w osobnym artykule.

Źródło:
Tematy

Nawet 6,25% w skali roku na atrakcyjnej lokacie Facto

Komentarze (5)

dodaj komentarz
czarny_kuskus
:))) Pierwsi chyba w opłacanych rankingach i sponsorowanych artykułach. A i farmę troli wyżywią jak trzeba. Co tam w mieszkaniowce słychać? ;)
marianpazdzioch
Money - nawalone reklam, czasem brak obiektywnej suchej informacji, w ogóle portla w zaniku, nie zmieniają się tam informacje; brak forum
Business Insider - w miarę dobre, ale nie ma forum; za dużo polityki
Forsal - nieobiektywny, lansuje lewicową wizję świata, forum do dudy - ostra cenzura i wyjątkowe deble to komentujące;
Money - nawalone reklam, czasem brak obiektywnej suchej informacji, w ogóle portla w zaniku, nie zmieniają się tam informacje; brak forum
Business Insider - w miarę dobre, ale nie ma forum; za dużo polityki
Forsal - nieobiektywny, lansuje lewicową wizję świata, forum do dudy - ostra cenzura i wyjątkowe deble to komentujące; czasem dają ciekawe artykuły, ale trzeba je wygrzebywać spośród stert nawozu
Stockwatch - bardziej forum niż portal, ale jak coś dają z artykułów to wysoka jakość merytoryczna, podobnie jak na Bankierze
Parkiet - paywall więc omijam, ale ogólnie coś podobnego jakościowo do bankiera; oglądam ich telewizję
wtomek
Bankier.pl po raz kolejny został uznany za najważniejszy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. - To nie znaczy ,że poziom portali jest zadowalający. Takiej ankiety nigdzie nie spotkałem.
wtomek
"Bankier.pl po raz kolejny został uznany za najważniejszy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. " -Parkiet to samo mówi o sobie.,.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki