REKLAMA

Banki zarobiły w tym roku ponad 12 mld zł

2016-12-01 18:29
publikacja
2016-12-01 18:29

Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-październik 2016 roku wyniósł 12,12 mld zł, rosnąc rok do roku o 6,3 proc. - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski.

fot. dabjola / / YAY Foto

Wynik z działalności bankowej wyniósł 50,22 mld zł, tj. wzrósł o 8,2% rdr, zaś wynik z działalności operacyjnej wzrósł o 10,5% rdr do 15,81 mld zł.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł w ciągu dziesięciu miesięcy tego roku 31,6 mld zł, rosnąc rdr 8,8 proc.

Koszty działania banków zwiększyły się o 15,6% rdr do 26,78 mld zł na koniec października 2016 r.

Odpisy w okresie styczeń-październik wyniosły 5,9 mld zł i były niższe o 16,3 proc. niż rok wcześniej.

PAP/ISBNews

Źródło:Bankier24
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Bbb
Niestety bank to też forma działalnością gospodarczej w której właściciel myśli o wygenerowanie zysku który pozwoli mu na dalszy rozwój swojego biznesu. Czy ty będąc przedsiębiorca dajesz swoim klientom jakieś darmowe rozwiązania? Znając życie nie , podobnie zachowują się banki ściągając opłaty za co się da gdyż opłata za konto Niestety bank to też forma działalnością gospodarczej w której właściciel myśli o wygenerowanie zysku który pozwoli mu na dalszy rozwój swojego biznesu. Czy ty będąc przedsiębiorca dajesz swoim klientom jakieś darmowe rozwiązania? Znając życie nie , podobnie zachowują się banki ściągając opłaty za co się da gdyż opłata za konto w wysokości 10 PLN nie pozwoli na pokrycie wszystkich kosztów :ludzi, oddziałów, ochrony, konwoju pieniędzy, rozliczeń z firmami wstawiajacymi bankomaty lub rozliczajacymi transakcje kartowe.Z drugiej strony nasze państwo obciąża działalność bankowa nowymi podatkami lub regulacjami których nie płacą inni ludzie prowadzący działalność :zwiększ składkę na bfg, ogranicza możliwość zarobkowania na kredytach, reguluje opłaty przy płatności kartą, wymusza powołanie spółek ubezpieczeniowych w celu zabezpieczenia dochodu że sprzedaży ubezpieczeń, Fatca i wiele innych tematów ktore powodują uszczuplenie dochodu.Bedac właścicielem banku który wkłada w biznes w Polsce w 2000 roku np 100 mln i osiąga po roku działalności 2mln zysku robił bym wszystko żeby mimo zmieniających się warunków rynkowych w 2016 ten zysk utrzymac na takim samym poziomie mimo niesprzyjających warunków rynkowych
~autor
Jak to się ma do tłumaczenia, że banki muszą podnosić opłaty ze względu na malejące zyski?
~wolne_komentarze
To tyle w kwesti nie przenoszenia nowych podatków na klientów. Daniny rosną a zysk razem z nimi.
~Bbb
Obowiązek posiadania konta w banku to niestety zasługa rządzących którzy w ten sposób chcą zabezpieczyć wpływy do budżetu.... Łatwiej kontrolować , rozliczać i karać gdy pieniądze przechodzą przez konto.
~qqryq
a ile podatku zapłaciły?
~DarekD
Cieszą się wynikiem I - X 2016 zysku na poziomie trochę powyżej 12 mld zł, a taka upadająca i rozlatująca się Rosja ( oczywiście według propagandy kretynów z POPIS ) ma bank o nazwie Sbierbank ( swoją drogą największy w Rosji i to dodatkowo z udziałem większościowym państwa !!! ) osiągnęła zysk netto za I półrocze tego roku na Cieszą się wynikiem I - X 2016 zysku na poziomie trochę powyżej 12 mld zł, a taka upadająca i rozlatująca się Rosja ( oczywiście według propagandy kretynów z POPIS ) ma bank o nazwie Sbierbank ( swoją drogą największy w Rosji i to dodatkowo z udziałem większościowym państwa !!! ) osiągnęła zysk netto za I półrocze tego roku na poziomie 4 mld dolarów !!! ( tak, tak : za I kw. 2016 1,8 mld dol, za II kw. 2016 2,2 mld dol ), co po przeliczeniu daje na obecny kurs zł/dol. poziom tego zysku rzędu ponad 16 mld zł!!!. A więc tylko jeden ( co prawda największy ) rosyjski bank osiągnął wynik za półrocze 2016 znacznie przewyższający wynik CAŁEGO polskiego sektora bankowego i to za okres dłuższy bo za I - X 2016. Więc jak tam wieszczący klęskę Rosji, Rosja upada czy jednak nie upada, a przynajmniej na pewno system bankowy ma super zyskowny.
~Hairy_Portier
No i nie wiem czym się pasjonujesz? Rosja jest 4x większa demograficznie od Polski i ma 3x większe PKB, oraz znacznie wyższe odsetki od kredytów, więc to nie jest nic niezwykłego. A poza tym ma najwięcej nosicieli AIDS w Europie. U nich wszystko jest największe.
~DarekD odpowiada ~Hairy_Portier
Gościu, myślenie to nie jest twoja mocna strona. Więc daj sobie spokój. Będziesz zdrowszy.
~ammadeo42
W TYTULE ARTYKUŁU POWINNO BYĆ: KLIENCI BANKÓW ORAZ FRANKOWICZE STRACILI OD STYCZNIA DO PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU 12 MLD ZŁ. WIĘC JAK PAŃSTWO WIDZĄ - WSZYSCY DRŻĄ O SYSTEM BANKOWY JACY ONI BIEDNI. BIADA - MÓWIĄ, BIADA. AJ WAJ , STRATY PANIE - SAME STRATY!!! A WY SZANOWNI FRANKOWICZE, CI CO MAJĄ KREDYTY W EURO I DOLARACH, WY DROBNI CIUŁACZE W TYTULE ARTYKUŁU POWINNO BYĆ: KLIENCI BANKÓW ORAZ FRANKOWICZE STRACILI OD STYCZNIA DO PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU 12 MLD ZŁ. WIĘC JAK PAŃSTWO WIDZĄ - WSZYSCY DRŻĄ O SYSTEM BANKOWY JACY ONI BIEDNI. BIADA - MÓWIĄ, BIADA. AJ WAJ , STRATY PANIE - SAME STRATY!!! A WY SZANOWNI FRANKOWICZE, CI CO MAJĄ KREDYTY W EURO I DOLARACH, WY DROBNI CIUŁACZE - PONOSICIE STRATY I DOPŁACACIE BANKSTEROM GRUBE MILIONY.
~autor
ok, tylko po co piszesz dużymi literami? Caps Lock się zaciął?

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki