REKLAMA

Oto najwięksi podatnicy CIT w Polsce

2020-09-04 19:12
publikacja
2020-09-04 19:12
fot. echoevg / Shutterstock

W pierwszej dziesiątce największych podatników CIT za rok 2019, którzy nie należą do grup podatkowych, znalazły się spółki z sektora finansowego, petrochemicznego, handlu - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Z tych firm najwięcej za rok 2019 podatku zapłacił ING Bank Śląski, bo prawie 776 mln zł. Na drugim miejscu jest Santander Bank Polska z 751 mln zł zapłaconego podatku. Trzeci jest również bank - Polska Kasa Opieki SA, która wpłaciła 746 mln zł podatku.

Na czwartym miejscu jest Polski Koncern Naftowy Orlen (prawie 737 mln zł podatku), a na piątym Jeronimo Martins Polska - właściciel sklepów Biedronka (prawie 624 mln zł zapłaconego podatku).

Na szóstym miejscu jest kolejny bank. To mBank, który za 2019 rok odprowadził ponad 464 mln zł podatku. Kolejna spółka na liście to Alior Bank - ponad 317 mln zł odprowadzonego podatku.

Z pierwszej dziesiątki pozycję ósmą zajmuje spółka P4, która jest operatorem sieci Play z niemal 269 mln zł zapłaconego podatku CIT. Na miejscu dziewiątym jest sieć drogerii Rossman - ponad 231 mln zł podatku. Pierwszą dziesiątkę zamyka spółka Philip Morris Polska - ponad 227 mln zł podatku.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (41)

dodaj komentarz
jendreka
I jeszcze wiele innych płatności partyjnych, sponsoringowych, obywatelskich................?.
demeryt_69
Pretorianie, bez emocji - to są dane za rok 2019.
pstrzezek
Ach.. tylu zacnych kandydatów do Polskiej Fundacji Narodowej :)
A gdzie międzynarodowe koncerny? To tak a propos podniecania się Microsoftem i Googlem który u nas zbuduje, zatrudni a kasę wyciągnie do swoich spółek w ramach "optymalizacji podatkowej"
looxoos
Sądząc po komentarzach i antylajkach, to zastawiam kto tu tak trolluje? To juz ewidentna przypadłość bankier.pl, teoretycznie miejsca dla ludzi z zainteresowaniami ekonomicznymi, rynkowymi, a wymowa komentarzy i antylajkow to jakas niezrozumiała dla mnie propisowka i antyrynkowa kampania....
Co tu sie dzieje???
itso_ready_to_by_cool
przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli
fortidude
Tutaj często jest wylęgarnia trolli - zwłaszcza w artykułach stricte politycznych oraz o nieruchomościach :)
itso_ready_to_by_cool
Philip Morris Polska - ten to dopiero jest rakiem na spońeczeństwie do likwidacji
anty12
A gdzie jest MS, Google, itd? W Luxemburgu lub w Irlandii :D Tak Vateuszek walczy z patologia! Wazne zeby zarznac lokalny biznes.
meryt
"W latach 1970–1973 zaprojektował pierwszy w kraju minikomputer – K-202... Mimo początkowego zainteresowania projekt został odrzucony przez peerelowską administrację."
"K-202 pracował z szybkością miliona operacji na sekundę (szybciej niż komputery osobiste 10 lat później). "
anty12 odpowiada meryt
HAHAHAHAH, jak to sie ma do tego co napisalem ? Klapki na oczy - kopiuj wklej w ciekmno, alleluja i do przodu :D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki