REKLAMA

Banki finansujące Sygnity wstrzymają się z egzekwowaniem naruszenia kowenantów

2017-06-30 19:30
publikacja
2017-06-30 19:30
Banki finansujące Sygnity wstrzymają się z egzekwowaniem naruszenia kowenantów
Banki finansujące Sygnity wstrzymają się z egzekwowaniem naruszenia kowenantów
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Banki finansujące Sygnity: Deutsche Bank Polska i ING Bank Śląski, do końca sierpnia nie będą podejmować działań wynikających z naruszenia przez spółkę kowenantów - podało Sygnity w komunikacie. Spółka musi jednak do tego czasu m.in. porozumieć się z obligatariuszami i uchwalić emisję akcji.

Banki wyraziły zgodę na zwolnienie z obowiązku dotrzymania przez Sygnity kowenantów odnoszących się do drugiego kwartału roku finansowego 2016/17, zgodnie z umowami kredytowymi zawartymi przez spółkę z bankami.

Finansujący zobowiązali się także do "niepodejmowania do końca sierpnia 2017 roku działań wynikających z zaistnienia przypadku naruszenia zobowiązań finansowych Spółki z tytułu wyemitowanych obligacji dla drugiego kwartału roku obrotowego 2016/17".

"Wyrażenie przez finansujących zgody związane jest z przedstawieniem przez spółkę planów w zakresie: podjęcia przez spółkę negocjacji z obligatariuszami, przeprowadzenia walnego zgromadzenia celem podwyższenia kapitału zakładowego spółki, przygotowania planu naprawczego i rozpoczęcia rozmowy z potencjalnymi inwestorami celem dokapitalizowania spółki" - napisano.

Banki oczekują, że Sygnity do 10 sierpnia podpisze porozumienie z obligatariuszami w zakresie "zawieszenia przypadków naruszenia obligacji", a obligatariusze reprezentujący co najmniej 97,5 proc. liczby wyemitowanych obligacji powstrzymają się przed żądaniem wcześniejszego wykupu.

Dodatkowo warunkiem, który postawiły banki jest przyjęcie przez NWZ zwołane na 31 lipca uchwały dotyczącej upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego. Do końca lipca Sygnity powinno przedstawić finansującym dokumenty związane "z działaniami w obszarze restrukturyzacji operacyjnej (w tym w szczególności planu naprawczego)".

W projektach uchwał na NWZ przedstawiono utworzenia kapitału docelowego w wysokości 8 914 681 zł. Upoważnienie zarządu do emisji w ramach kapitału docelowego obowiązywałoby do 31 lipca 2020 r.

Obecnie kapitał zakładowy Sygnity dzieli się na 11 886 242 akcje o wartości nominalnej 1 zł. Kurs spółki w piątek na zamknięciu wynosił 3.95 zł.

Sygnity podało w ubiegłym tygodniu, że po przeprowadzeniu analiz szacuje, iż w pierwszym półroczu roku 2016/17 dokona jednorazowych operacji księgowych w kwocie ok. 95,9 mln zł, które negatywnie wpłyną na wyniki firmy. Największą pozycję stanowi odpis w wysokości ok. 76,2 mln zł związany z wyceną wieloletniego projektu z zakresu administracji publicznej.

Spółka przewiduje, że dokonanie tych operacji spowoduje naruszenie zobowiązań wynikających z umów kredytowych i umów emisyjnych obligacji.

mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki