REKLAMA

Banki mają problem z księgowaniem transakcji kartami

2021-09-03 07:46, akt.2021-09-03 13:15
publikacja
2021-09-03 07:46
aktualizacja
2021-09-03 13:15

W czwartek Bank Credit Agricole zmagał się z awarią. Jak donieśli nam czytelnicy na adres alert@bankier.pl, niektóre transakcje były podwójnie księgowane. Problem z księgowaniem transakcji wystąpił też w Banku Millennium.

Banki mają problem z księgowaniem transakcji kartami
Banki mają problem z księgowaniem transakcji kartami
/ Bankier.pl

- Bank Credit Agricole nalicza ponownie płatności dokonane miesiąc temu. Kontakt telefoniczny z infolinią niemożliwy – poskarżył się jeden z klientów na adres alert@bankier.pl. Z informacji docierających do naszej redakcji wynikało, że części klientów dwukrotnie zaksięgowano te same transakcje. W piątek rano bank poinformował nas, że awaria została już usunięta.

- Przywróciliśmy prawidłowe stany kont. Wczoraj na rachunkach niektórych naszych klientów pojawiły się ponowne obciążenia części z transakcji kartowych, wcześniej już zaksięgowanych. Bardzo przepraszamy za tę sytuację – poinformowało biuro prasowe Credit Agricole.

Z problemem dotyczącym księgowania transakcji kartami zmaga się obecnie Bank Millennium. Na infolinii możemy usłyszeć komunikat: "Aktualnie mogą występować problemy z rozliczeniem wczorajszych płatności kartami. Pracujemy nad rozwiązaniem".

Wczoraj w godzinach wieczornych wystąpiły przejściowe utrudnienia w zatwierdzaniu operacji kartami, udało nam się jednak szybko je zażegnać. Środki nieprawidłowo zaksięgowane na kontach zostały już większości klientom zwrócone, pracujemy nad jak najszybszym skorygowaniem rozliczeń dla pozostałych. Bardzo przepraszamy klientów za niedogodności - odpowiedziało nam biuro prasowe Banku Millennium.

Bankier.pl

WB/Bankier.pl

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
dzyszla
Moze mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen ciągle i ciągle powtarzającego się błedu podwójnego księgowania? Nie złe kwoty, nie braku księgowania, ale zawsze podwójne (ew. potrójne) ksiegowanie.
ja3
Zauważyłeś, że podwójne księgowanie zawsze dotyczy wydatków i płatności, a nigdy przelewów z wypłatą? xD
face_palm
Bo to typowy blad programistow… robia niepoprawnego joina w zapytaniu bazodanowym i rozmnaza sie wynik :) dajac np. 2 albo 3 wiersze zwrotne zamiast 1.
forfun
odsetki, opłata stresowa, opłata za nielegalne obciążenie, odszkodowanie za brak możliwości wykonania transakcji w przypadku braku środków .......... .
za co jeszcze powinni zapłacić po takim manewrze ?
my płacimy za każde "przeoczenie" oni tylko przepraszają
bhaha
ja po takim numerze w santander zrezygnowałem z konta
czego i wam życzę
przemek_opinia
Spoko. Jakby PiS chciałby się tym zająć i innymi nadużyciami przez banki to TVN i cała lewica powiedziałaby: "zamach na banki". Spoko, pewnie korporacyjna PO "zrobi z tym porządek".


....tutaj się głośno śmieję ;)

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki