REKLAMA
Tylko u nas

Bank Pekao robi porządek w kontach. Na rynek trafia Konto Przekorzystne

2018-01-29 08:22
publikacja
2018-01-29 08:22

Na polskim rynku bankowym pojawiło się nowe konto, które bez większych wyrzeczeń może być dla klienta darmowe. Przed weekendem porządek w swojej ofercie zrobił Bank Pekao, zamieniając cztery dostępne dotychczas rachunki jednym – Kontem Przekorzystnym.

6 zł za prowadzenie konta i 3 zł za obsługę karty płatniczej miesięcznie – to stawki, jakie w najgorszym przypadku znikną z  konta posiadacza Konta Przekorzystnego. Bank postawił przed nim jednak niezbyt wygórowane warunki zwolnienia z opłat – sprawdzamy, na ile korzystne wydaje się wspomniane konto.

fot. Przemek Barankiewicz / / Bankier.pl

Konto Przekorzystne - warunki

Konto Przekorzystne zastąpiło Eurokonto Intro, Eurokonto Kieszonkowe, Eurokonto Mobilne i Eurokonto Aktywne Plus. Do zwolnienia z tych opłat służy jeden wspólny warunek dla całej oferty – zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 500 zł/m-c i jednocześnie dokonanie przynajmniej jednej transakcji kartą w okresie rozliczeniowym.

Konto Przekorzystne (Bank Pekao) – szczegółowe warunki oferty dla klientów powyżej 26 lat

Rodzaj opłaty

Wysokość opłaty

Warunek zwalniający

Prowadzenie konta

0,00-6,00 zł (pobierana z góry)

Wpływy na konto – min. 500 zł/m-c i przynajmniej jedna transakcja kartą (lub posiadanie mniej niż 26 lat)

Obsługa karty płatniczej

0,00-3,00 zł (pobierana z góry)

Wypłaty z bankomatów krajowych

- bezpłatne: sieć bankomatów Banku Pekao
- w pozostałych 2% (min. 5,00 zł)

Dwie bezpłatne wypłaty z bankomatów obcych, jeśli spełniono warunek bezpłatności konta (darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów dla klientów mających mniej niż 26 lat)

Wypłaty z bankomatów zagranicznych

2% (min. 5,00 zł)

Bezpłatne wypłaty z bankomatów obcych, jeśli spełniono warunek bezpłatności konta (darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów dla klientów mających mniej niż 26 lat)

Źródło: Bankier.pl na podstawie TOiP Banku Pekao z dnia 25 stycznia 2018 r.

Spełniając powyższe warunki, bank zrezygnuje z pobrania z konta klienta 6 zł za prowadzenie konta i 3 zł za obsługę karty płatniczej. Dodatkowo ich spełnienie umożliwia także dwie bezprowizyjne wypłaty z bankomatów obcych w kraju i nieograniczoną ich liczbę za granicą. Za każda kolejną wypłatę gotówki w automacie w kraju trzeba będzie zapłacić 2 proc. od wypłacanej kwoty (nie mniej niż 5 zł). Z bankomatów własnych Banku Pekao posiadacze Konta Przekorzystnego będą mogli wypłacać gotówkę za darmo bez ograniczeń.

Bank Pekao idzie za konkurencją?

Idąc za rynkowym trendem, Bank Pekao znacznie uprościł swoją ofertę. Konto Przekorzystne zastąpiło cztery dostępne do 25 stycznia 2018 roku rachunki. Zamiast kilku rachunków, teraz oferuje klientom jeden w dwóch wariantach – Konto Korzystne dla klientów do 26 lat i powyżej tego wieku.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

» Czy skorzystałbyś z oferty darmowych kont, godząc się na stawiane warunki? Wypełnij krótką ankietę. Jeśli nie widzisz jej poniżej, kliknij tutaj.

Młodsi klienci będą mogli korzystać z konta niemal całkowicie za darmo bez dodatkowych warunków – bank zupełnie rezygnuje z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej i wypłat z bankomatów – nawet tych za granicą. Studenci zapłacą nie zapłacą także za utworzenie zlecenia stałego i zapłacą mniej za utworzenie przelewu cyklicznego (50 gr zamiast 2 zł).

Źródło:
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kingkong100
Pewnie dla nowo zakładanych kont... Żeby zmienić stary typ konta na nowy pewnie znowu trzeba zmieniać numer. Bez sensu.
tbielik
Bo masz konto typu VIP, płacę podobnie.
jarekzbyszek
Super w teorii. Ja dalej płacę w Pekao 17 zł miesięcznie plus 20gr za każdą autoryzacje SMS.
niepelnosprawny_org
a moze zaprzeproszeniem "przeczyste", wydziwiania nie ma końca, a prostoty nadal nie widać, a tp prostoa dała by najwieksze zyski, a co wazniejsze stałosc, ktora klienci wyczekuja zewszad...
glodziux
W artykule jest dość mocny błąd. Mianowicie przy spełnieniu warunku bezplatnosci konta i karty, bankomaty za granicą nawet powyżej 26 lat są BEZPLATNE. Dodatkowo do konta można otworzyć bezpłatne konta walutowe które obsługiwane są jedną bezpłatną (przy spełnieniu warunku bezplatnosci) kartą wielowalutowa. Należy przy tym podkreślić,W artykule jest dość mocny błąd. Mianowicie przy spełnieniu warunku bezplatnosci konta i karty, bankomaty za granicą nawet powyżej 26 lat są BEZPLATNE. Dodatkowo do konta można otworzyć bezpłatne konta walutowe które obsługiwane są jedną bezpłatną (przy spełnieniu warunku bezplatnosci) kartą wielowalutowa. Należy przy tym podkreślić, że w sytuacji płatności za granicą kartą przy obciążaniu konta Przekorzystnego w PLN, Bank nie pobiera żadnych prowizji za przewalutowanie. To jeszcze nie koniec... aplikacja na telefony Peopay, posiada wielowalutowa kartę MasterPass i telefonem można płacić w kraju i za granicą środkami z rachunków PLN i FX również bez prowizji za przewalutowanie. Jest to bezkonkurencyjna oferta na rynku. W chwili obecnej nie ma na rynku lepszej ani bardziej innowacyjnej oferty. Ta Banku Pekao jest bezkonkurencyjna w chwili obecnej.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki