REKLAMA
PIT 2023

Bank Handlowy chce mieć dwucyfrowe ROE i szybciej rosnąć w detalu

2016-11-14 12:33
publikacja
2016-11-14 12:33

Bank Handlowy nie wyklucza, że 2016 roku zakończy dwucyfrowym ROE, chce mieć taki wskaźnik także w 2017 roku. Bank liczy na szybsze wzrosty kredytów klientów indywidualnych - poinformował na konferencji Sławomir Sikora, prezes banku.

fot. Simona Supino / / FORUM

"Nie wykluczamy dwucyfrowego ROE na koniec 2016 roku. Naszym celem jest dwucyfrowe ROE w przyszłym roku" - powiedział na konferencji Sikora.

Saldo odpisów z tytułu utraty wartości kredytów Banku Handlowego w trzecim kwartale 2016 roku wyniosło minus 18,1 mln zł.

"Spodziewamy się, że w obszarze SME wynik może być w przyszłości obciążeniem w postaci kosztów ryzyka, w dużych firmach nie oczekuję kosztów ryzyka, będą one na niskim poziomie" - powiedział Sikora.

"Jeśli chodzi o ryzyko w detalu, to nie ma tutaj nic niepokojącego" - dodał.

Prezes poinformował, że bank nie widzi ożywienia w inwestycjach, a część firm wskazuje obecnie na element niepewności podatkowej.

"My raczej widzimy to, co do tej pory, czyli że jest spadek aktywności inwestycyjnej zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego" - powiedział Sikora.

Poinformował, że bank chce w IV kwartale uruchomić pierwsze placówki Smart Mini.

"Odpowiadamy na zmieniające się trendy w zakresie dystrybucji uruchamiając w listopadzie 3 placówki smart mini. Są one bardzo podobne do tradycyjnych smartów, z tym, że są mobilne" - powiedział Sikora.

"Testujemy nowy model i pewnie za dwa kwartały będziemy wiedzieć, na ile jesteśmy z tego modelu zadowoleni" - dodał.

Bank ma obecnie 16 placówek typu Smart.

Kredyty klientów indywidualnych Banku Handlowego na koniec III kwartału 2016 roku wynosiły 6,35 mld zł, czyli wzrosły 3 proc. rdr. Rynek w tym czasie wzrósł o 5 proc.

"Chciałbym widzieć większe wzrosty w kredytach indywidualnych. Pracujemy nad tym, by przegonić dynamiki sektorowe" - powiedział Sikora.

Prezes poinformował, że bank nie planuje aktualizować swojej strategii. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki