REKLAMA

Bank Anglii utrzymał główną stopę procentową

2021-06-24 13:14
publikacja
2021-06-24 13:14
Bank Anglii utrzymał główną stopę procentową
Bank Anglii utrzymał główną stopę procentową
fot. SIMON DAWSON / / Forum

Bank Anglii (BoE) utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0,1 proc. - poinformował bank w komunikacie po zakończeniu posiedzenia.

Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewali się zachowania stóp procentowych bez zmian. Decyzja została podjęta jednogłośnie.

W czwartek bank utrzymał target zakupu aktywów - na poziomie 895 mld funtów. BoE podwyższył go ostatni raz 5 listopada, o 150 mld funtów z 745 mld funtów.

„Komitet oczekuje, że bezpośredni wpływ podwyżek cen surowców na CPI będzie tymczasowy. Ogólnie rzecz biorąc, głównym oczekiwaniem Komitetu jest to, że gospodarka doświadczy przejściowego okresu silnego wzrostu PKB i inflacji, po którym nastąpi stabilizacja” – napisano w komunikacie.

„Z tym scenariuszem wiążą się czynniki ryzyka - możliwe, że krótkoterminowa presja na wzrost cen może okazać się nieco większa niż oczekiwano. Biorąc pod uwagę dane pochodzące z rynków finansowych oraz ankiet wśród gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i profesjonalnych prognostów, Komitet ocenia, że oczekiwania inflacyjne w Wielkiej Brytanii pozostają dobrze zakotwiczone” – dodano.

Ostatni raz BoE obniżył główną stopę procentową o 15 pb do 0,1 proc. 19 marca 2020 r. Wcześniej Bank Anglii obciął benchmarkową stopę procentową o 50 pb do 0,25 proc. na nadzwyczajnym posiedzeniu 11 marca 2020 r.

Funt zniżkuje wobec dolara o 0,38 proc. do 1,3914. (PAP Biznes)

kkr/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki