REKLAMA

Bakaliowe wzrosty na GPW. Helio zaskakuje wynikami

2021-01-22 16:00
publikacja
2021-01-22 16:00
Helio SA

Piątkowe popołudnie przyniosło na GPW mocne wzrosty notowań Helio. Ten producent m.in. bakalii poinformował, że jego wyniki kwartalne uległy wyraźnej poprawie.

Zarząd spółki w opublikowanym w piątek raporcie bieżącym informuje, iż po dokonanej wstępnej analizie danych finansowych za II kwartał roku obrotowego 2020/2021 (tj. październik-grudzień 2020 roku, spółka posługuje się przesuniętym kalendarzem rozliczeniowym) uznał, że o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia należy spodziewać się za przedmiotowy okres zysku netto w wysokości ok. 7 mln zł.

Dla porównania w okresie październik-grudzień 2019, a więc analogicznym kwartale ubiegłego roku obrotowego, spółka wygenerowała 2,6 mln zł zysku netto. Zysk Helio wzrósł zatem najprawdopodobniej blisko trzykrotnie. Z kolei najlepszy do tej pory kwartał w historii spółki sprzed trzech lat zakończył się zyskiem na poziomie 6,5 mln zł, Helio ma zatem szansę także na historyczny rekord na tym polu.

W opinii zarządu poprawa wyniku finansowego netto spółki była możliwa przede wszystkim dzięki osiągniętemu efektowi ekonomii skali i optymalizacji kosztów operacyjnych. - Choć sprzedaż kwartału była rekordowa w historii Emitenta, jej dynamika wzrostu była już na typowym dla Spółki kilkunastoprocentowym poziomie (wzrost o ok. 15 proc. r/r.). Spółka w przedmiotowym kwartale osiągnęła ok. 98 mln zł przychodów ze sprzedaży względem 85 mln zł w okresie porównywalnym - napisano w raporcie.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Na pełne i ostateczne informacje na temat wyników finansowych Helio inwestorzy będą musieli poczekać do publikacji raportu półrocznego za I półrocze roku obrotowego 2020/2021, który spółka opublikuje 31 marca 2021 roku. Dzisiejszy raport wskazujący, że będzie on udany, wystarczył jednak, by rozbudzić spore oczekiwania na GPW. Notowania Helio idą w górę w trakcie piątkowej sesji o przeszło 22 proc. Warto jednak pamiętać, że akcje spółki charakteryzują się dość niską płynnością (dziś obroty skoczyły kilkudziesięciokrotnie).

Helio działa na rynku bakalii i mas do ciast w Polsce. W ofercie firmy znajdują się orzechy, owoce suszone i kandyzowane, ziarna, masy makowe, orzechowe oraz krówkowe, polewy do ciast oraz popcorn do mikrofalówki. Produkty sprzedawane są pod parasolową marką Helio, a także pod wieloma markami własnymi dostępnymi w największych marketach w Polsce.

AT

Źródło:
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Buczek jednak miał rację :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki