REKLAMA

Badania dla osób 40+ czy zdjęcie limitów do lekarza. Rząd ma plan na deficyt zdrowotny

2021-04-13 10:17
publikacja
2021-04-13 10:17
fot. Filip Błażejowski / FORUM

Resort zdrowia będzie wprowadzał rozwiązania, które mają pozwolić na nadrabianie deficytu zdrowotnego po pandemii – zapewnił szef tego resortu Adam Niedzielski. Zapowiedział program profilaktyki dla osób 40+ i "zdjęcie limityzacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych".

Niedzielski został zapytany we wtorek przez portal Rp.pl o zapowiadany przez rząd program profilaktyki dla osób, które przeszły COVID-19.

"Rehabilitacja postcovidowa to bardzo ważny element w odbudowie zdrowia Polaków" – zapewnił Niedzielski. Poinformował, że te działania zostały już "skonkretyzowane" przez NFZ w zakresie rehabilitacji stacjonarnej: w uzdrowiskach, szpitalach i w innych "miejscach, gdzie pacjenci mogą spędzić więcej czasu"

Poinformował też, że jego resort, gdy obecna fala zachorowań już trochę opadnie, chce wprowadzić dwa dodatkowe rozwiązania. Pierwsze to "profilaktyka skierowana do osób 40+". "Chcemy wprowadzić bilans zdrowia postpandemiczny, żeby każda osoba w wieku powyżej czterdziestu lat mogła przeprowadzić bilans badań" – stwierdził. Zapowiedział, że takie badania będą powszechne, będą mogły być przeprowadzone w dowolnym miejscu, a rząd będzie zachęcał osoby w tej kategorii wiekowej do zrobienia takich badań.

Jako kolejne rozwiązanie zapowiedział "zdjęcie limityzacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych". "Ma to przyspieszyć wykonywanie świadczeń, które są zaległe, ale przede wszystkim nadrabianie deficytu zdrowotnego, który siłą rzeczy pojawia się po pandemii" – zapowiedział.

Autor: Krzysztof Kowalczyk

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wizytator
Przecież są badania okresowe w pracy. Po co to powielać? Chyba tylko po to żeby było widać że coś się robi. A w praktyce są to działania pozorowane. To jak nastawiać makiet z czołgami z kartonu i udawać mocarstwo militarne.
anty12
Badanie + HAHAHAHHAHA jak juz bedziecie zap za miske ryzu to i to dobre nie :D Chcieli to maja :D
antek10
Ludziska, wybraliście baranów i teraz stękacie że was robią w kakałko. Śmieszni jestescie.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki