REKLAMA

BSC Drukarnia Opakowań może mieć nowego inwestora strategicznego

2019-11-13 08:34
publikacja
2019-11-13 08:34
BSC Drukarnia Opakowań może mieć nowego inwestora strategicznego
BSC Drukarnia Opakowań może mieć nowego inwestora strategicznego
/ gpw.pl

Wspólnicy spółki Colorpack, która kontroluje 36 proc. akcji BSC Drukarni Opakowań, zdecydowali o sprzedaży na rzecz strategicznego inwestora A&R Carton Holding GmbH wszystkich posiadanych przez nich udziałów w jednostce posiadającej udziały w podmiotach z grupy rlc packaging - podała spółka w komunikacie.

"Wspólnicy Colorpack, do grona których należy Rob. Leunis & Chapman GmbH & Co. KG zdecydowali, że najlepszą opcją strategiczną dla rozwoju grupy rlc packaging będzie sprzedaż na rzecz strategicznego inwestora A&R Carton Holding GmbH wszystkich posiadanych przez nich udziałów w Rob. Leunis & Chapman GmbH & Co. KG jako jednostki posiadającej bezpośrednio lub pośrednio udziały lub jednostki uczestnictwa w podmiotach z grupy rlc packaging, w tym rlc packaging GmbH oraz Colorpack będącym akcjonariuszem Emitenta, jak też w konsekwencji w Emitencie" - napisano w komunikacie.

Umowa sprzedaży udziałów jest uzależniona od szeregu warunków zawieszających, w tym zgód antymonopolowych w różnych krajach, w tym również w Polsce.

BSC Drukarnia Opakowań należy do międzynarodowej grupy poligraficznej rlc, poprzez inwestora strategicznego - spółkę Colorpack GmbH.

W ocenie zarządu spółki, realizacja transakcji pozostanie bez wpływu na bieżącą, operacyjną działalność BSC Drukarni Opakowań.

"Zarząd Emitenta będzie dążył do spotkania z przedstawicielami nowego strategicznego inwestora celem omówienia zasad dalszej współpracy w ramach grupy oraz ustalenia strategii działania" - dodano.

W maju bezpośredni wspólnicy spółek rlc packaging GmbH oraz Rob. Leunis & Chapman GmbH & Co. KG, podjęli decyzję o przeglądzie opcji strategicznych dla całej grupy rlc packaging i dotyczącą dalszego rozwoju biznesu całej grupy rlc packaging. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki