REKLAMA

BM mBanku podwyższyło rekomendację i cenę docelową dla Allegro

2022-08-11 16:42
publikacja
2022-08-11 16:42
BM mBanku podwyższyło rekomendację i cenę docelową dla Allegro
BM mBanku podwyższyło rekomendację i cenę docelową dla Allegro
/ Allegro

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 5 sierpnia podwyższyli rekomendację dla Allegro do "kupuj" z "akumuluj", a cenę docelową Allegro do 35,30 zł z 31 zł.

Raport wydano przy kursie 26,71 zł. W czwartek o godz.16.22 papiery spółki wyceniono na GPW na 28,64 zł.

"Spółka zaraportowała wczoraj wstępne dane za 2Q’22. Z wyłączeniem Mall Group. Skorygowana EBITDA spadła zaledwie o 1,5 proc., co oznacza wyraźną poprawę trendu po -14 pro. w 1 kw’22 r/r. W dodatku, Zarząd pozostawił niezmieniony guidance i podał bardzo dobry trading update (GMV ok. +23-27 proc. r/r od początku lipca). Zarząd zakłada na moment obecny wzrost GMV w 2H’22 o 15-25 proc. r/r. Optymizm Allegro w obliczu pogarszających się warunków makroekonomicznych wynika naszym zdaniem głównie z trzech czynników: przychody platformy odwzorowują galopującą inflację w Polsce, spółka korzysta z napływu Ukraińców do kraju i co najważniejsze, klient Allegro jest jeszcze bardziej skoncentrowany na poszukiwaniu najniższej ceny. W tym miejscu podkreślamy, że niskie ceny to mocna przewaga konkurencyjna spółki. Zarząd podawał przy okazji IPO, że >80 proc. produktów dostępnych na platformie ma najniższą na rynku cenę, badając 135 tys. najpopularniejszych produktów" - podano w raporcie.

"Stąd, w niniejszym raporcie wnosimy, że spółka jest dość odporna na warunki makro i jako połączenie nowoczesnego biznesu z defensywnym profilem konsumenta powinna cieszyć się dobrym sentymentem rynku w średnim terminie. Dodatkowo, wskazujemy na znaczną poprawę wskaźnika take rate w 2Q’22 – czynnik który będzie sprzyjać poprawie marży w nadchodzących kwartałach (szacujemy poprawę skor. EBITDA w 2H’22 o ok. 30 proc. r/r)" - dodano.

Według analityków, Allegro jest dziś notowane na poziomie EV/EBITDA ex. Mall Group = 13,7x, z wyraźnym dyskontem do peer grupy (15,8x) oraz do Amazona (20,6x).

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

BM mBanku szacuje, że poziomu take rate w 2 kwartale 2022 roku zbliżył się do ok. 10,8-10,9 proc. (tj. o ok. +0,3-0,4 p.p. r/r).

Zdaniem analityków, zmiany w warunkach handlowych dla merchantów wprowadzane przez ostatnie miesiące, większa ilość klientów SMART! oraz zmiana struktury GMV w kierunku dóbr o wyższym take rate, spowodowały wzrost wskaźnika. Uważają, że ten trend będzie kontynuowany w nadchodzących kwartałach. De facto, Allegro wprowadziło podwyżki w co-financingu kosztów dostaw w Smart! dla merchantów w lipcu i sierpniu. Kolejna podwyżka jest planowana na wrzesień br.

Depesza jest skrótem rekomendacji wydanej przez BM mBanku. Jej autorem jest Paweł Szpigiel. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 5 sierpnia o godzinie 8:37.

Kliknij, aby się zapisać (Bankier.pl)

W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

43173871_Allegro_20220805_s.pdfpdf
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki