REKLAMA
DZIEŃ UE

BM Pekao podniosło cenę docelową dla akcji Rainbow Tours do 60 zł, a rekomendację do "kupuj"

2023-06-09 09:54
publikacja
2023-06-09 09:54

Analitycy BM Banku Pekao, w raporcie z 9 czerwca, podnieśli cenę docelową dla akcji Rainbow Tours do 60 zł z 20,5 zł wcześniej, a rekomendację do "kupuj" z "trzymaj".

BM Pekao podniosło cenę docelową dla akcji Rainbow Tours do 60 zł, a rekomendację do "kupuj"
BM Pekao podniosło cenę docelową dla akcji Rainbow Tours do 60 zł, a rekomendację do "kupuj"
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Raport został przygotowany przy kursie 38,5 zł.

"Można odnieść wrażenie, że wszystkie kluczowe czynniki operacyjne sprzyjają całemu sektorowi jak i spółce. Wzrost rynku, a za tym wzrost wolumenów sprzedażowych jest bardzo istotny (+44 proc. przedsprzedaż na Lato 2023) i praktycznie rekordowy. W dalszym ciągu na rynku występuje wzrost cen w ujęci rok do roku (+15-20 proc. rdr). Dodatkowo analizując strukturę kosztów można wskazać, że wzrost kosztu per wycieczka będzie niewiele wyższy niż rok temu, a może być istotnie niższy niż wzrost cen. Taki obraz otoczenia rynkowego wskazuje, że ten rok powinien być rekordowy dla spółki pod względem wygenerowanych przychodów ze sprzedaży jak i wyników operacyjnych. Uwzględniając bieżące otoczenie rynkowe i dane operacyjne ze spółki bardzo istotnie podnosimy prognozy finansowe na ten rok i kolejne lata. W kolejnych latach zakładamy w modelu, że znormalizowany poziom marży netto może wynosić około 2 proc." - napisano w raporcie.

W ocenie analityków, ten rok pokazuje, że popyt jest mniej wrażliwy na zmianę cen niż można było tego oczekiwać w stosunku do poprzednich lat. Z czynników ryzyka wskazują oni potencjalnie większą aktywność konkurencji jeżeli dojdzie do istotnego rozszerzenia marż operacyjnych/netto i poprawy rentowności kapitału w sektorze, co mogłoby spowodować chęć większej rywalizacji o udziały rynkowe.

BM Banku Pekao prognozuje, że wzrost liczby sprzedanych wycieczek wyniesie około +20 proc. rdr, przy około +14 proc. rdr wzroście średniego przychodu z wycieczki/uczestnika. Obiecujące - zdaniem analityków - są także perspektywy poprawy marży brutto na sprzedaży.

"Ceny wycieczek notują wzrost, a wiele wskazuje na to, że w ujęciu rocznym koszty wycieczki wzrosną nieznacznie. Taki poziom KPI’s może wpłynąć znacząco pozytywnie na marże jak można było to odnotować w pierwszym kwartale 2023 r. Podsumowując, oczekujemy dalszej silnej poprawy wyników operacyjnych w tym roku przy tak silnym otoczeniu rynkowym. Kolejne lata w sektorze także powinny być relatywnie dobre jeżeli przy tak dużym spadku realnych dochodów rozporządzalnych w całej gospodarce, a popyt na wycieczki notuje istotne wzrosty w tym roku. Czy jest to trend strukturalny będzie można, naszym zdaniem, ocenić w perspektywie lat 2023-25, ponieważ na rynku mogło być dużo odroczonego popytu po zmienności z lat 2020-21" - dodano.

Depesza jest skrótem rekomendacji dla Rainbow Tours. Materiał został opracowany na zlecenie GPW w ramach Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Dariusz Dziubiński. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 9 czerwca o godz. 8.12. W załączniku zamieszczono pełną wersję raportu. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

45533042_20230609_0929_RBW_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki