REKLAMA

BM PKO BP tnie cenę docelową akcji Mabionu do 65 zł, zaleca "trzymaj"

2020-02-19 09:48
publikacja
2020-02-19 09:48

Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 19 lutego, obniżył cenę docelową akcji Mabionu do 65 zł ze 100 zł, a rekomendację do "trzymaj" z "kupuj".

/ Mabion

"Opóźnienie rejestracji przez EMA okazuje się mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż poprzednio oczekiwaliśmy. Mabionowi grozi utrata czwartej pozycji w europejskim wyścigu, a szybko kurczący się kapitał prosi się o pilny zastrzyk wspomagający" - podano w raporcie.

Analitycy uważają, że profil inwestycyjny akcji jest obecnie zbyt ryzykowny, by rozważać możliwość ich zakupu.

"Pozytywna opinia CHMP na spotkaniu w lutym/marcu może jednak zapewnić atrakcyjny potencjał wzrostu ponad aktualny poziom ceny docelowej" - podano w raporcie.

Analitycy podali, że wprowadzenie MabionCD20 w 2022 r. wypycha projekt na piąte miejsce w europejskim wyścigu i zmniejsza jego atrakcyjność dla potencjalnych partnerów.

"Istnieje uzasadnione ryzyko, że po złożeniu wniosku do FDA Amgen wystąpi o rejestrację także do EMA. Jego lek podobny do rytuksymabu (ABP 798) może wejść na rynek europejski już w 2021 r. Na skutek utraty czwartej pozycji na rzecz Amgenu obniżamy potencjalny udział rynkowy Mabionu do 8 proc. (z 14 proc. poprzednio)" - podano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Materiał został opracowany przez BM PKO BP na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Dawid Górzyński. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 19 lutego o godzinie 7.30.

W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu BM PKO BP. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

MABION – TRZYMAJ – 19 LUTEGO 2020 pdf
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki