BM PKO BP obniżył cenę docelową akcji Mabionu do 100 zł, zaleca "kupuj"

2019-12-16 10:54
publikacja
2019-12-16 10:54

BM PKO BP w raporcie z 16 grudnia obniżył cenę docelową akcji Mabionu do 100 zł ze 105 zł, nie zmieniając rekomendacji "kupuj".

/ Mabion

"Ostatnia decyzja EMA o odłożeniu rejestracji MabionCD20 w Europie poskutkowała dodatkowym okresem niepewności dla spółki oraz spadkiem kursu akcji o ponad 30 proc. w ciągu ostatnich dni. W naszej opinii, fundamenty biznesu, tj. prawdopodobieństwo sukcesu rejestracji leku, obraz rynku rytuksymabu oraz oczekiwany udział w rynku Mabionu, pozostaje w większości niezmieniony" - napisano w raporcie.

Analitycy oceniają prawdopodobieństwo sukcesu rejestracji na 85 proc., a ostatnie spadki kursu są - ich zdaniem - w większym stopniu związane z kwestią utraty wiarygodności.

"W tym samym czasie, spółka była w stanie popchnąć naprzód proces rozwoju leku w USA oraz poprawić swoją sytuację finansową za sprawą pożyczki do kwoty 30 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W naszej opinii, obecna wycena spółki oferuje atrakcyjny moment inwestycyjny z potencjałem wzrostu kursu na poziomie 66 proc." - dodano.

Zdaniem autorów raportu, decyzja FDA przyznająca Mabionowi spotkanie BPD Typu 3 w styczniu 2020 jest dużym i długo oczekiwanym krokiem naprzód dla procesu rejestracji MabionCD20 w USA.

"Decyzja niesie ze sobą dwa pozytywne aspekty: pokazuje przychylne nastawienie FDA do projektu spółki oraz rozwiązuje problem z brakiem partnera na rynek USA. W rezultacie, podnosimy szacowane prawdopodobieństwo sukcesu rejestracji leku w USA do 55 proc. (z 50 proc. poprzednio) oraz oczekujemy, że 2020 będzie przełomowym rokiem dla MabionCD20 na rynku amerykańskim" - napisano.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Materiał został opracowany przez BM PKO BP na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorami raportu jest Dawid Górzyński. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 16 grudnia o godzinie 7.30.

W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu BM PKO BP. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

34866171_mabion-kupuj-16-grudnia-2019.pdfpdf
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki