BIK: popyt na kredyty mieszkaniowe w IV wzrósł o 6,5 proc. rdr

Banki i SKOK-i przesłały w kwietniu do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 6,5 proc. niż przed rokiem - podało Biuro Informacji Kredytowej.

(fot. Marek Kuwak / FORUM)

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła 6,5 proc. w kwietniu, co oznacza, że w kwietniu, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 6,5 proc. w porównaniu z kwietniem 2016 r.

Średnia wartość indeksu od początku 2017 r. wyniosła 14,1 proc.

"Po bardzo pozytywnych dla kredytów mieszkaniowych wynikach I kw. 2017 r., w kolejnych miesiącach oczekujemy stabilizacji popytu na kredyty mieszkaniowe względem poziomów z ubiegłego roku" - napisano w komentarzu.

BIK podał, że ze względu na szybsze publikowanie informacji o sprzedaży kredytów, wstrzymuje publikację BIK Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, gdyż nie wnosi ona wartości prognostycznej. (PAP)

map/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~att

"BIK: popyt na kredyty mieszkaniowe w IV wzrósł o 6,5 proc. rdr"

"Banki i SKOK-i przesłały w kwietniu do BIK ZAPYTANIA o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 6,5 proc. niż przed rokiem"

to, ze ktoś badał swoją zdolność/wiarygodność kredytową nie jest jednoznaczne, że ten kredyt dostał !! także jaki popyt wzrósł 0 6,5% ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl