REKLAMA

BFG sprzeciwia się sprzedaży przez Idea Bank udziałów w Idea Money

2020-08-14 09:34
publikacja
2020-08-14 09:34
fot. Maciej Łuczniewski / FORUM

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wniósł do sądu sprzeciw do uchwał zarządu i RN Idea Banku dotyczących sprzedaży akcji Idea Money oraz zmiany warunków emisji posiadanych przez bank obligacji wyemitowanych przez Idea Expert - poinformował Idea Bank w komunikacie.

Idea Bank podał, że w związku z powyższym warunek zawieszający określony w zawartej w dniu 30 lipca 2020 roku umowie sprzedaży akcji IM nie ziścił się i nie doszło do przeniesienia akcji na rzecz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing i ich wydania tytułem sprzedaży.

Po koniec czerwca Idea Bank zawarł z Fundacją Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing niewiążące porozumienie dotyczące sprzedaży 65 proc. akcji Idea Money. Bank szacował pozytywny wpływ transakcji na maksymalnie 300 mln zł.

Zawarcie umowy uwarunkowane było uzyskaniem zgód organów korporacyjnych Idea Banku oraz brakiem sprzeciwu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego działającego jako kurator banku.

Pod koniec lipca poinformował o otrzymaniu od Idea Money 101,27 mln zł związku z przedterminowym wykupem obligacji.

Bank podał wówczas, że Idea Money dokonało przedterminowego wykupu obligacji na okaziciela serii R/2015 oraz serii Y/2016, wyemitowanych przez spółkę Idea Expert (obecnie działającą pod firmą Idea Money). (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sel
Bo BFG zależy na upadku banku a nie na rozwoju? Wystarczy przejrzeć co o bankach Czarneckiego mówiła TVP żeby mieć pewność na czym im zależy.. .Te leśne dziadki chcą wszystko zniszczyć i zburzyć , ale niczego nie potrafią zbudować ,
Spółki SP straciły już dziesiątki miliardów na wartości , a państwowe
Bo BFG zależy na upadku banku a nie na rozwoju? Wystarczy przejrzeć co o bankach Czarneckiego mówiła TVP żeby mieć pewność na czym im zależy.. .Te leśne dziadki chcą wszystko zniszczyć i zburzyć , ale niczego nie potrafią zbudować ,
Spółki SP straciły już dziesiątki miliardów na wartości , a państwowe fundusze przejmują spółki z GPW żeby je sprzedać obcemu kapitałowi 10 razy taniej jak choćby Polnord.z największym bankiem ziemi do zabudowy.
z_ziemi_wloskiej_do_polski
Bankowy Fundusz od samego początku w tym przypadku tylko krytykuje i jest po prostu na „NIE”
mrzo
BFG prawidlowo reaguje.

Ta transakcja to kolejna sciema Leszka i przekladanie z kieszeni do kieszeni generujac kapitaly wlasne. Leszek jako osoba prywatna (fundacja) kupuje Idea Money za X co generuje zysk i kapitaly wlasne dla Idea Banku. Leszek kasy nie ma wiec platnosc jest odroczona na x lat (bodajze 3) - dziwne ze jeszcze
BFG prawidlowo reaguje.

Ta transakcja to kolejna sciema Leszka i przekladanie z kieszeni do kieszeni generujac kapitaly wlasne. Leszek jako osoba prywatna (fundacja) kupuje Idea Money za X co generuje zysk i kapitaly wlasne dla Idea Banku. Leszek kasy nie ma wiec platnosc jest odroczona na x lat (bodajze 3) - dziwne ze jeszcze Idea mu nie udziela na to kredytu... Slowem zadnego rekapitalizowania Idea Banku nie ma i jest to tylo kreatywna ksiegowosc..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki