REKLAMA

BFG przeciw sprzedaży przez Idea Bank udziałów w Idea Money

2020-09-18 13:18
publikacja
2020-09-18 13:18
fot. Lumi Studio / Shutterstock

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wniósł do sądu sprzeciw do uchwał zarządu i RN Idea Banku dotyczących sprzedaży akcji Idea Money oraz zmiany warunków emisji posiadanych przez bank obligacji wyemitowanych przez Idea Expert - poinformował Idea Bank w komunikacie.

Idea Bank podał, że w związku z powyższym warunek zawieszający określony w zawartej w dniu 3 września 2020 roku umowie sprzedaży akcji IM nie ziścił się i nie doszło do przeniesienia akcji na rzecz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing i ich wydania tytułem sprzedaży.

Na początku września Idea Bank zawarł z Fundacją Jolanty i Leszka Czarneckich oraz ze spółką LC Corp umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Idea Money - podał bank w komunikacie.

Idea Bank zobowiązał się sprzedać na rzecz fundacji 3.234.948 akcji Idea Money (30 proc. kapitału zakładowego) za cenę 1,50 zł, a na rzecz LC Corp 3.774.107 akcji (35 proc. kapitału) za cenę 1,75 zł.

Zawarcie umowy uwarunkowane było uzyskaniem zgód organów korporacyjnych Idea Banku oraz brakiem sprzeciwu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego działającego jako kurator banku.

Jest to druga próba zawarcia tej transakcji, wcześniej w połowie sierpnia BFG także się sprzeciwił.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
momotaro
TW Ernest chce wyciągnąć z Idea poszczególne aktywa? Hm ciekawe po co. No niestety nie uda mu się:)
kch002
Bo wiadomo, ze Idea szykowana jest na "bank pomostowy", stad chce wyciągnąć.
demeryt_69
To wygląda jak zmasowany atak na Ernesta!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki