REKLAMA

BAH nie będzie kontynuował działalności importerskiej i dilerskiej pojazdów Jaguar, Land Rover i SsangYong

2020-09-30 18:58
publikacja
2020-09-30 18:58
fot. REUTERS/Brendan McDermid / FORUM

British Automotive Holding nie będzie kontynuował działalności importerskiej w zakresie pojazdów marek SsangYong oraz działalności importerskiej i dilerskiej w zakresie pojazdów marek Jaguar i Land Rover w perspektywie kolejnych dwunastu miesięcy - podała spółka w komunikatach.

23 września BAH informował o otrzymaniu od Jaguar Land Rover pisma dotyczącego osiągnięcia porozumienia co do rozwiązania z dniem 30 listopada 2020 r. umowy importerskiej przez Jaguar Land Rover i British Automotive Polska.

W środę spółka podała, że zarząd postanowił podjąć działania zmierzające do zawarcie porozumienia o wcześniejszym rozwiązaniu umowy, ale na chwilę publikacji raportu nie zostały ustalone żadne warunki zakończenia działalności importerskiej przez British Automotive Polska.

Zarząd postanowił o rozpoczęciu procesu sprzedaży aktywów grupy związanych z działalnością importerską oraz działalnością dilerską w zakresie pojazdów marek Jaguar i Land Rover.

Spółka szacuje, że proces sprzedaży aktywów zakończy się w okresie krótszym niż 12 miesięcy od publikacji raportu bieżącego.

"Równocześnie emitent wskazuje na istotną niepewność dotyczącą przebiegu procesu, czasu jego trwania oraz finalnego efektu ze względu na fakt, iż proces sprzedaży aktywów może być obciążone skutkami pandemii Covid 19 specyficznymi dla branży motoryzacyjnej" - napisano w komunikacie.

W sierpniu BAH informował, że Ssangyong Motor Company wypowiedział umowę dystrybucyjną spółce z grupy - Ssangyong Polska.

W środowym komunikacie BAH podał, że intencją zarządu jest kontynuowanie przez spółkę zależną Ssangyong Polska świadczenia usług serwisowych i gwarancyjnych w odniesieniu do pojazdów marki Ssangyong na terytorium Polski do momentu zakończenia okresu gwarancji ostatniego pojazdu sprzedanego przez kontrahentów lub do momentu wyznaczenia przez Ssangyong Motor Company nowego podmiotu odpowiedzialnego za świadczenie usług serwisowych i gwarancyjnych. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki