REKLAMA

BAH ma list intencyjny ws. potencjalnego zakupu spółki SsangYong Polska

2019-05-06 17:56, akt.2019-05-07 09:12
publikacja
2019-05-06 17:56
aktualizacja
2019-05-07 09:12

British Automotive Holding podpisał w lutym z belgijską spółką SsangYong Motors Middle Europe list intencyjny dotyczący potencjalnej transakcji sprzedaży na rzecz British Automotive Holding 100 proc. udziałów spółki SsangYong Polska - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie.

fot. / / BAH

Jak podano, list intencyjny określa wstępne oczekiwania stron w zakresie warunków przeprowadzenia transakcji, czynności niezbędnych do przeprowadzenia przed zamknięciem transakcji, procedury uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację przedsiębiorców, składu organów i sposobu reprezentacji SsangYong Polska czy finansowania transakcji.

Strony listu zawarły 26 kwietnia 2019 roku aneks, w którym okres wyłączności negocjacyjnej przyznanej British Automotive Holding przez SsangYong wydłużony został do 30 czerwca 2019 roku. W reakcji na publikację akcje BAH drożały we wtorek nad ranem o przeszło 4 proc. Warto dodać, że w poniedziałek BAH także drożał - o 5,1 proc.

Zarząd BAH zdecydował o opublikowaniu opóźnionej informacji poufnej ze względu na ustanie ryzyka negatywnego wpływu ujawnienia informacji na wynik prowadzonych negocjacji, a dalsze zachowanie informacji poufnej w tajemnicy - jak podano - nie jest możliwe do zagwarantowania.

W komunikacie poinformowano, że ryzyko naruszenia uzasadnionego interesu emitenta ustało na skutek zawarcia przez SsangYong Polska umowy importerskiej z Ssangyong Motor Company z Korei Południowej, na podstawie której SsangYong Polska stała się importerem samochodów marki SsangYong.

"Na mocy umowy importerskiej, strony ustaliły wzajemne warunki współpracy, w tym w szczególności współpracy w zakresie procedury składania i realizacji zamówień samochodów i części, ustalania celów sprzedażowych, struktury organizacyjnej SsangYong Polska, marketingu czy kwestii gwarancji" - napisano w komunikacie. "Umowa importerska została zawarta na czas nieokreślony, przy czym zarówno SsangYong Polska, jak i Ssangyong Motor Company z siedzibą w Korei Południowej przysługuje prawo jej rozwiązania z zachowaniem dwuletniego okresu wypowiedzenia" - dodano.

Jednym z warunków transakcji, opisanych w opóźnionej informacji poufnej, jest nabycie przez SsangYong Polska spółki SsangYong Motors Polska, w skład której wchodzić będą m.in. aktywa operacyjne takie jak samochody oraz zobowiązania handlowe, pracownicy, umowy najmu i podnajmu oraz umowy dilerskie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
arces
Marka ma potencjał to fakt, poprawiła design i cenowo też wychodzi przyzwoicie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki