REKLAMA

B. prezes GetBacku Konrad K. zostaje w areszcie do kwietnia

2020-11-20 16:14
publikacja
2020-11-20 16:14
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Sąd Apelacyjny w Warszawie przedłużył w piątek areszt byłemu prezesowi zarządu GetBack. Oskarżony w październiku Konrad K. ma pozostać w areszcie do 15 kwietnia 2021 r.

Jak poinformował PAP wydział prasowy Sądu Apelacyjnego w Warszawie, wniosek o przedłużenie aresztowania wobec Konrada K. został uwzględniony w części. Sąd Okręgowy w Warszawie, który jest dysponentem sprawy przeciwko byłemu prezesowi zarządu GetBack wnosił przedłużenie aresztu do 23 maja przyszłego roku, jednak sąd apelacyjny postanowił, że izolacja oskarżonego ma trwać do 15 kwietnia 2021 roku.

Akt oskarżenia przeciwko Konradowi K. został skierowany 26 października przez prowadzącą śledztwo dot. afery GetBack Prokuraturę Regionalną w Warszawie. "To jest pierwszy z aktów oskarżenia w tej sprawie, dotyczy on 16 oskarżonych, w tym Konrada K., byłego prezesa zarządu GetBack, Jarosława A. i Tobiasza B. - byłych prezesów Idei Banku oraz Dariusza N. oraz Małgorzaty Sz. - członków zarządu Idea banku" - przekazał na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prokurator Krajowy. Bogdan Święczkowski.

Oskarżonym zarzucono popełnienie przestępstw oszustwa, nadużycia udzielonych uprawnień, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach oraz prowadzenia działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura przekazała, że akt oskarżenia liczy 1200 stron i zawiera 30 zarzutów dotyczących oszustw i wyprowadzenia pieniędzy na łączną kwotę ok. 3 mld zł, gdzie pokrzywdzonych jest 9 tys. osób. Akta, które zostały skierowane do sądu, obejmują 1600 tomów. Prok. Święczkowski dodał, że w sprawie "afery GetBack" zostanie jeszcze skierowany do sądu "niejeden akt oskarżenia". Dodał, że w związku ze śledztwem ws. afery GetBack łącznie podejrzanych jest 75 osób.

Bogdan Święczkowski opisał, że GetBack wyemitował ponad 5 mln obligacji, które następnie były za pośrednictwem banków i domów maklerskich proponowane "zwyczajnym Polakom i inwestorom", wprowadzanym w błąd w kwestii możliwości zarobienia pieniędzy. Konrad K. został zatrzymany "już po niespełna dwóch miesiącach" od złożenia przez KNF zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

W sprawie tzw. afery GetBack prokuratura zabezpieczyła w sumie od wszystkich podejrzanych mienie, gotówkę, obligacje itp. o wartości 400 mln zł. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
hulalula
Ukradł najwięcej w historii Polski i nic mu nie grozi bo ma układ z wszystkimi grubasami , w szkole miał same piątki bo 6 jeszcze wtedy nie było , mózg ma jak komputer potrafi planować na 10 lat do przodu więc wszystko sobie zaplanował jak mieć polityków w garści, na wielu ma haka w czasach pisania za kogoś pracy magisterskiej Ukradł najwięcej w historii Polski i nic mu nie grozi bo ma układ z wszystkimi grubasami , w szkole miał same piątki bo 6 jeszcze wtedy nie było , mózg ma jak komputer potrafi planować na 10 lat do przodu więc wszystko sobie zaplanował jak mieć polityków w garści, na wielu ma haka w czasach pisania za kogoś pracy magisterskiej zgłoś się do Konrada Kakolewskiego. Wyjdzie podzieli kasę wiec pilnują żeby nic mu się nie stało w areszcie ze złotym sedesem .
track
Madoff z podobny numer dostał 150 lat pierdla ale to było w USA , zobaczymy na ile nasze praworządne sądy wycenią szkodliwość społeczną tego typa.
demeryt_69
Podobny? Podobieństwo leży w tym, że obaj są bajgalmi, w obu przypadkach regulatorzy dali ciała (SEC, KNF) oraz chodziło o kapuchę - poza tym brak wspólnego mianownika :)
grzegorzkubik
Nie nazywa się Giertych ani Krauze. A to pech.
tomitomi
Ode mnie dostał 25 lat pierdzenia w kratkę !!!!
.......i to zbytek mej łaski !
mknowak
Jeszcze przez 25 lat go utrzymuj w więzieniu i pilnuj...
demeryt_69
Po Kroku-Podgórskim-Solorzu- Żak to kolejny wałkarz z Radomia i na dodatek pochodzący z tej samej 'opcji' etnicznej - co jest?
dlaczego_nie
A ty z jakiej jesteś opcji etnicznej i gdzie masz na to dowód

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki