REKLAMA

Awaria OVH. Brak dostępu do setek stron internetowych

2017-11-09 10:46, akt.2017-11-09 13:18
publikacja
2017-11-09 10:46
aktualizacja
2017-11-09 13:18

[Aktualizacja] Wygląda na to, że firmie udało się już uporać z awarią. Strony internetowe korzystające z jej serwerów ponownie działają. OVH, jedna z największych firm hostingowych na świecie, od czwartkowego poranka boryka się z dużą awarią. Uniemożliwia ona korzystanie z setek stron internetowych. Usługi OVH wykorzystują serwisy na całym świecie, w tym w Polsce.

fot. / / YAY Foto

Globalną awarię OVH miały wywołać problemy z zasilaniem w serwerowniach pod Strasburgiem. To uniemożliwia połączenie się z wieloma serwisami internetowymi. W przypadku Polski są to m.in. pkp.pl, wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl, kwejk.pl, biedronka.pl, legia.net, salon24.pl czy jakdojade.pl.

Poza nieładującymi się stronami internetowymi, nie działa również pomoc techniczna OVH. Administratorzy serwisów dotkniętych awarią nie mogą więc skontaktować się z centrum pomocy. Szef firmy hostingowej, Octave Claba, przyznał na Twitterze, że awaria zaczęła się w centrach SBG-1 i SBG-4, a problemy dotknęły też dostawcę prądu – EDF. Zawiodły też źródła awaryjne. Claba dodał, że problem dotyczy wszystkich sieci w Europie.

Prezes OVH informuje o sytuacji na bieżąco na swoim koncie na Twitterze. Zapewnia, że firma pracuje nad rozwiązaniem problemów, przyznaje jednak, że nie wiadomo, jak długo potrwa awaria.

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pkc
znowu polaczki zalezne od zagranicy, ktos im prąd wyłaczył tzn wtyczke
marcin321
Czyli można wrócić do standardowych rzeczy :)
niepelnosprawny_org
własny serwer i po probemie, aczkolwiek jakieś wieksze projekty to tylko serwerownie w Polsce, ostatnie zawirowania na świecie powodują, że trzeba na sobie tylko polegac...
marcin321
Pół internetu nie działa czas wracać do pracy :)

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki