Awaria OVH. Brak dostępu do setek stron internetowych

[Aktualizacja] Wygląda na to, że firmie udało się już uporać z awarią. Strony internetowe korzystające z jej serwerów ponownie działają. OVH, jedna z największych firm hostingowych na świecie, od czwartkowego poranka boryka się z dużą awarią. Uniemożliwia ona korzystanie z setek stron internetowych. Usługi OVH wykorzystują serwisy na całym świecie, w tym w Polsce.

(YAY Foto)

Globalną awarię OVH miały wywołać problemy z zasilaniem w serwerowniach pod Strasburgiem. To uniemożliwia połączenie się z wieloma serwisami internetowymi. W przypadku Polski są to m.in. pkp.pl, wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl, kwejk.pl, biedronka.pl, legia.net, salon24.pl czy jakdojade.pl.

Poza nieładującymi się stronami internetowymi, nie działa również pomoc techniczna OVH. Administratorzy serwisów dotkniętych awarią nie mogą więc skontaktować się z centrum pomocy. Szef firmy hostingowej, Octave Claba, przyznał na Twitterze, że awaria zaczęła się w centrach SBG-1 i SBG-4, a problemy dotknęły też dostawcę prądu – EDF. Zawiodły też źródła awaryjne. Claba dodał, że problem dotyczy wszystkich sieci w Europie.

Prezes OVH informuje o sytuacji na bieżąco na swoim koncie na Twitterze. Zapewnia, że firma pracuje nad rozwiązaniem problemów, przyznaje jednak, że nie wiadomo, jak długo potrwa awaria.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 pkc

znowu polaczki zalezne od zagranicy, ktos im prąd wyłaczył tzn wtyczke

! Odpowiedz
2 0 marcin321

Czyli można wrócić do standardowych rzeczy :)

! Odpowiedz
3 12 niepelnosprawny_org

własny serwer i po probemie, aczkolwiek jakieś wieksze projekty to tylko serwerownie w Polsce, ostatnie zawirowania na świecie powodują, że trzeba na sobie tylko polegac...

! Odpowiedz
3 14 marcin321

Pół internetu nie działa czas wracać do pracy :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.