REKLAMA

Awaria Boeinga 777: na ziemię spadły części silnika; nikt nie ucierpiał

2021-02-21 07:59, akt.2021-02-21 16:15
publikacja
2021-02-21 07:59
aktualizacja
2021-02-21 16:15
Awaria Boeinga 777:  na ziemię spadły części silnika; nikt nie ucierpiał
Awaria Boeinga 777:  na ziemię spadły części silnika; nikt nie ucierpiał
fot. TERRAY SYLVESTER / / Reuters

Po awarii samolotu linii United Airlines lecącego z Denver do Honolulu, do jakiej doszło w sobotę, na ziemię upadły fragmenty silnika Boeinga 777, ale maszyna z 241 osobami na pokładzie zdołała zawrócić na lotnisko w Denver i tam wylądować. Nikt nie ucierpiał.

Amerykańskie media pokazują w swych serwisach zdjęcia z dzielnicy willowej w miasteczku Broomfield w stanie Kolorado. W jednym z ogrodów widać spore fragmenty silnika Boeinga, które oderwały się i upadły na ziemię. Policja w Broomfield zapewniła, że nie dotarły do niej żadne informacje o rannych czy szkodach materialnych.

W momencie awarii na pokładzie samolotu znajdowało się 231 pasażerów i 10 członków załogi. Podróżujący, z którym rozmawiała telewizja CNN, twierdzą, że zaraz po starcie słyszalna była "potężna eksplozja". Jeden z pasażerów powiedział zaś korespondentowi agencji Associated Press, że wybuch miał miejsce, gdy kapitan wygłaszał swój rutynowy komunikat, a zatem - już po osiągnięciu wysokości przelotowej. Materiały filmowe wskazują, że doszło do zapalenia się silnika.

Z komunika Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), jaki opublikowano w sobotę wieczorem, wynika, że uszkodzeniu uległ prawy silnik maszyny. Do awarii doszło o godz. 13:00 czasu miejscowego w sobotę (godz. 14 w Polsce).

Policja w Broomfield zaapelowała do mieszkańców, by w żadnym wypadku nie dotykali fragmentów Boeinga, zanim Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) nie zakończą dochodzenia. (PAP)

mars/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mooooo
Po tym zdjęciu widać stan umysłu redakcji
harrytracz
Błagam redakcji zmieńcie te zdjęcie ilustracyjne bo dla fana lotnictwa pomylenie 747 z 777 to cios w serce i stan przedzawałowy
harrytracz
Redakcjo dziękuję !
BTW zarówno 747 i 777 są pięknie :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki