REKLAMA

Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. "To trzeba piętnować"

2021-07-25 19:50, akt.2021-07-26 10:00
publikacja
2021-07-25 19:50
aktualizacja
2021-07-26 10:00
Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. "To trzeba piętnować"
Awantura pod punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. "To trzeba piętnować"
/ Twitter

W niedzielę po południu w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy grupą osób, która chciała wejść do placówki, a jej pracownikami. Musiała interweniować policja, zatrzymała dwie osoby.

"Około godz. 13.30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu" - przekazała PAP oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policja zatrzymała dwie osoby w związku z tą interwencją - jedną z względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godz. 16 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu - według informacji policji - rozeszły się.

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki" i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki.

"Polskie Żółte Kamizelki" to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających "opór bezprawiu rządu i policji". Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw COVID-19.

"Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi"

Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując zajście w Grodzisku Mazowieckim.

Na opublikowanym na Twitterze filmie widać szamotaninę z udziałem protestujących i pracowników punktu szczepień przeciw COVID-19.

Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych potwierdziła polsatnews.pl, że zdarzenie miało miejsce 25 lipca w punkcie szczepień przy ul. 3 maja w Grodzisku Maz. "Policja interweniowała ok 13:30. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku – poinformowała. Jak dodała, dwie osoby zostały zatrzymane. – Postawiono im zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji – poinformowała. Po zatrzymaniu grupa przeniosła się pod posterunek policji, skąd rozeszła się ok. godz. 16.

Kraska: Nie będzie tolerancji dla takich zachowań

"Jestem przerażony tym, co się wydarzyło w akcji antyszczepionkowców na punkt szczepień. Nie będzie tolerancji dla takich zachowań, bo to jest rzeczywiście uderzenie w te osoby, które chcą się szczepić. Ja zawsze byłem gotowy rozmawiać na argumenty merytoryczne, przekonywać. Ale to, co się w tej chwili wydarzyło, jest ogromnym skandalem, myślę, że do takiej sytuacji już nie powinno dojść. Jeśli będą takie sytuacje się pojawiały, to na pewno służby będą interweniowały w sposób bardzo, bardzo zdecydowany" - komentował w poniedziałek w Radiowej Jedynce wiceminister Waldemar Kraska.

Dodał, że ta sytuacja pokazuje determinację środowiska antyszczepionkowego.

"Ja też osobiście jestem poddawany wielkiemu hejtowi z tej grupy; moje wszystkie wpisy w mediach społecznościowych są hejtowane. Ja się już do tego przyzwyczaiłem, ale na pewno nie ma naszej zgody, aby fizyczne zabraniać osobom, które chcą się zaszczepić, dojścia do punktu szczepień, aby to szczepienie uniemożliwić. Naszej zgody na to nie będzie" - podkreślił Kraska. (PAP)

Autor: Natalia Kamińska, Katarzyna Lechowicz-Dyl, Olga Zakolska

nmk/ robs/ ktl/ ozk/ krap

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Komentarze (37)

dodaj komentarz
eagleeye
Ja słyszałem że jak się nie otrzymasz preparatu medycznego to wyłącza Ci pay-tv i telefon :-)

Wszak ten preparat medyczny jest panaceum na wszystko. A to że przy okazji wyrabiają Ci kod QR to zwykły zbieg okoliczności
eagleeye
Powiem tak właśnie widziałem fake newsowy materiał w Polsat News o tym incydencie.

Materiał, muzyka i narracja jak za III Rzeszy. Widać iż nie zapomnieli jak robić materiał napuszczający ludzi na ludzi.
prawdziwynierobot
dobra, poczytałęm komentarze i widze się wyrwałem jak filip skądś tam.
Ale może jest to spontaniczna akcja poparcja dla programu szczepień?
kenn
Głośno tylko komentują zachowania anty-szczepionkowców (co nie znaczy, że nie jest to ustawka), a nazistowskie wypowiedzi demagogów szczepionek zapewne przemilczą w głównych mediach:

https://wprawo.pl/dziennikarz-nawoluje-do-sanitarnego-apartheidu-nie-masz-szczepienia-nie-pojdziesz-do-restauracji-nie-zamieszkasz-w-
Głośno tylko komentują zachowania anty-szczepionkowców (co nie znaczy, że nie jest to ustawka), a nazistowskie wypowiedzi demagogów szczepionek zapewne przemilczą w głównych mediach:

https://wprawo.pl/dziennikarz-nawoluje-do-sanitarnego-apartheidu-nie-masz-szczepienia-nie-pojdziesz-do-restauracji-nie-zamieszkasz-w-hotelu-nie-pojdziesz-do-kina/

Nie zacytuję z ww. linku, bo bankier mi zablokuje wypowiedź :P
frankmaster
Uważam, że zaatakowani powinni podać antyszczepów o kilka artykułów KK (kodeksu karnego) z prywatnego oskarżenia (naruszenie nietykalności, znieważenie) a do pozwu powinien dołączyć się prokurator w interesie społecznym.
samsza
''atak'' na punkt szczepień był tak godny potępienia, że nie ma za nic zarzutów, zwinęli ich za kontakt z funkcjonariuszami, a podstawą interwencji było nic, bo przecież zachowywali się nie gorzej niż przy protestach strajku kobiet
samsza
przypominają się obrazki jak rogacz spokojnie udziela wywiadów, a w mediach to nadal atak na kapitol
mrbeast
Nikt nie zmusza płaskoziemnów by się szczepili.
kenn
Pomijając terminologię, której używają zaszczepieni ;) a to to co: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Francuski-parlament-ostatecznie-przyjal-nowa-ustawe-antycovidowa-8159051.html

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki