Aviva zwolni 1800 osób

Aviva oświadczyła, że w ciągu najbliższych trzech lat zwolni 1800 osób, co przyniesie jej oszczędności w sumie 300 mln funtów rocznie,  donosi "The Independent". Ubezpieczyciel nie podał jeszcze, gdzie zwolnienia zostaną przeprowadzone.  

(fot. Stephen Hird / Reuters)

Firma ubezpieczeniowa zatrudnia obecnie około 30 tys. pracowników na świecie, zwolnienia, jakie zaplanowała, są wynikiem szukania oszczędności. Nowy dyrektor generalny firmy Maurice Tulloch powiedział, że firma musi być „bezwzględna”, aby obniżyć roczne koszty. Aviva nie podała jednak, gdzie zwolnienia się odbędą, jednak ponad połowa wszystkich pracowników - 16,5 tys. osób - pracuje w Wielkiej Brytanii. 

Oszczędności znajdą się również poprzez ograniczenia centrali w Londynie: niższych wydatków na wykonawców i konsultantów oraz obniżenia budżetu na projekty cyfrowe. Tulloch podał w oświadczeniu przytaczanym przez The Guardian, że zmiany były pierwszym krokiem w jego planie uczynienia Aviva „prostszym, bardziej konkurencyjnym i bardziej komercyjnym”.

Brytyjscy związkowcy nie dowierzają skali zwolnień i chcą spotkania w celu omówienia powodów takich działań, ponieważ, jak twierdzą, i tak sytuacja kadrowa w firmie jest bardzo napięta. Aviva przekazała, że ​​postara się ograniczyć obowiązkowe zwolnienia do minimum przez nieobsadzanie wakatów i programy dobrowolnych odejść.  

 Aviva ma 33 miliony klientów i jest największym ubezpieczycielem ogólnym w Wielkiej Brytanii, obsługującym jedno na cztery gospodarstwa domowe. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 open_mind

„co przyniesie jej oszczędności w sumie 300 mln funtów rocznie” I już jest powód żeby jej akcje odbiły do góry. Tak dzisiaj działają giełdy światowe.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.