REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Autostradowe opłaty w aplikacjach i na niektórych stacjach PKN Orlen

2021-11-30 14:07
publikacja
2021-11-30 14:07
Autostradowe opłaty w aplikacjach i na niektórych stacjach PKN Orlen
Autostradowe opłaty w aplikacjach i na niektórych stacjach PKN Orlen
/ Orlen

Kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd autostradami także w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce też ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach PKN Orlen - podał koncern.

PKN Orlen przypomniał, że e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach, został wprowadzony na początku października i do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe, a od 1 grudnia będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Koncern zaznaczył przy tym, iż jest parterem systemu e-TOLL.

"W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach Orlen" - ogłosił we wtorek PKN Orlen.

Jak wspomniano w informacji, za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOLL, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet. Jednocześnie w komunikacie podkreślono, że sprzedaż biletów autostradowych na stacjach paliwowych PKN Orlen została przygotowana przez Ministerstwo Finansów "z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad".

"PKN Orlen podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach Orlen, na których będą dostępne e-bilety, uruchomiliśmy dodatkowe kasy i ponad 70 mobilnych kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL" - oznajmił koncern.

PKN Orlen zapowiedział, że od 1 grudnia e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady, a lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy została zamieszczona na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje. "Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana" - dodał PKN Orlen.

Koncern zwrócił uwagę, że klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej - karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.

Jak podkreślił PKN Orlen, system e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej. Koncern przypomniał, iż więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie internetowej: etoll.gov.pl. (PAP)

mb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ryszard-taryfiarz
A czemu ma być armagedon jak bramek nie będzie, najwyżej ktoś nie zapłaci. Cztery razy używałem e-toll i obyło się bez żadnych problemów.
ssalsa
Rysiek...wiemy, że nie masz prawa jazdy i piszesz takie pierdoły za kase na zlecenie pisiaków. Te same wpisy, jak to etoll działa super są na każdym forum. Ale z kija g...a nie ukręcisz - sory :)
alberto2020
Obawiam się, że jutro będzie armageddon tam gdzie wprowadzają e-toll. Brak możliwości płacenia w okienku wkurzy wielu kierowców

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki