REKLAMA

Austria: 27-latek pokłócił się z dziewczyną na koncercie. Nagle wyjął karabin i zaczął strzelać do tłumu

2016-05-22 10:29
publikacja
2016-05-22 10:29
YAY Foto

Dwie osoby zginęły, a jedenaścioro dalszych zostało rannych podczas strzelaniny na koncercie klubu motocyklowego The Lords w kraju związkowym Vorarberg na zachodzie Austrii.

[Aktualizacja - godz. 17:00]

Do incydentu doszło w niedzielę nad ranem w małym miasteczku Nenzing 40 kilometrów od granicy z Lichtensteinem. 27- letni mężczyzna zaczął strzelać do 150 uczestników koncertu. Mężczyzna zabił dwie osoby, 11 dalszych ranił, następnie popełnił samobójstwo. Jego motywy nie są znane. Policja wyklucza jednak zamach terrorystyczny.

Z wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna pokłócił się wcześniej na parkingu ze swoją dziewczyną, wyciągnął z samochodu karabin i zaczął strzelać do tłumu. Wybuchła panika.

Burmistrz Nenzingu Florian Kasseroler powiedział dziennikarzom, że napastnik oddał od 30 do 40 strzałów. Uczestnicy koncertu wpadli w panikę, uciekając do lasu i na przebiegającą nieopodal autostradę. Teren, na którym odbywał się koncert, był słabo oświetlony. Uczestnikom wydawało się początkowo, że huk wystrzałów to sztuczne ognie.

Poszkodowanych umieszczono w pobliskich szpitalach. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec Czerwonego Krzyża i kilkanaście karetek pogotowia. W koncercie uczestniczyły w większości młode osoby. Oprócz pierwszej pomocy medycznej musiano udzielić im pomocy psychologa.

Według policji sprawca pochodzi z regionu, w którym odbywał się koncert. Nie wiadomo na razie, czy miał pozwolenie na broń i czy był notowany przez policję.

Wszystkie okoliczności incydentu nie są na razie znane; trwa śledztwo.

Z uzyskanych wstępnie informacji wynika, że wśród ofiar nie ma obywateli polskich - poinformował w niedzielę PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak. Jak zaznaczył, impreza podczas której napastnik oddał strzały miała charakter lokalny. Sobczak dodał, że polskie służby konsularne pozostają w stałym kontakcie z policją austriacką. "Na bieżąco monitorujemy rozwój wydarzeń" - zapewnił.

IAR/ A.Niewiadowski/ ny/ PAP/ lep/ msom/ mok/

Źródło:Bankier24
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~jo44
STRASZNE zwłaszcza gdyby okazało się że nie miał pozwolenia na broń ... oraz że był notowany ..
~suseł34sieć
Musiało ich tyle przychodzić i to jeszcze w nocy? A ponadto jeżeli na koncercie było tyle młodych osób to mógł zamienić dziewczynę na młodszą. Ponadto okazało się że wszyscy byli nienormalni bo wymagali pomocy psychologa. A może były tylko sztuczne ognie i zwykła nieostrożność?
~plazowicz
Wg wielu naiwnie myślących pewnie sam wymierzył sobie sprawiedliwą karę. No jak widać nie bardzo. Kara śmierci to żadna kara.
~ded
to nie kwestia posiadanej broni, tylko upadku cywilizacji i wszelkich zasad moralnych, strzelanie do tłumu i samobójstwo bez komentarza...
~Dżejms
Pełna zgoda. Jak ktoś zeświruje to autem w tłum wjedzie to skutki takie same.
~endi
ja rozumiem , że można mieć broń krótką , ale skąd miał karabin ??? zwykli cywile nie powinni mieć w ogóle dostępu do broni automatycznej
~p23
Z dyskusji w austriackim radiu:W Austrii od dwóch lat wydaje się coraz więcej pozwoleń na broń.liczba takich zezwoleń wynosi ok.800 tysięcy, czyli statystycznie m.w.co dziesiąty ma w domu pukawke, kilka lat temu 1,5 %.
Podejrzewam, że w niektórych przypadkach można się starać o coś większego.szczególnie w przypadku
Z dyskusji w austriackim radiu:W Austrii od dwóch lat wydaje się coraz więcej pozwoleń na broń.liczba takich zezwoleń wynosi ok.800 tysięcy, czyli statystycznie m.w.co dziesiąty ma w domu pukawke, kilka lat temu 1,5 %.
Podejrzewam, że w niektórych przypadkach można się starać o coś większego.szczególnie w przypadku przychylnośći urzędów.
~stary odpowiada ~p23
W Austrii na pozwolenie na posiadanie broni kat. B można posiadać pistolet i lub karabin samopowtarzalny czyli słynny ar 15, lub kalach pozbawiony automatyki.
~Jarek
Zapewne "mądrzy" urzędnicy z Brukseli wykorzystają to zdarzenie jako dowód na to, że Europejczykom trzeba odebrać posiadaną broń i zablokować do niej jakikolwiek dostęp. W ten sposób Europa zostanie rozbrojona, a projekt nowego ładu z udziałem milionów przedstawicieli obcych kultur będzie swobodnie realizowany.Zapewne "mądrzy" urzędnicy z Brukseli wykorzystają to zdarzenie jako dowód na to, że Europejczykom trzeba odebrać posiadaną broń i zablokować do niej jakikolwiek dostęp. W ten sposób Europa zostanie rozbrojona, a projekt nowego ładu z udziałem milionów przedstawicieli obcych kultur będzie swobodnie realizowany. Przybysze będą nas zabijać z broni automatycznej pozyskanej na czarnym rynku, a my nawet łuków nie będziemy mogli mieć, bo Europejczyk ma przecież jakieś zasady i idee. Przybysz w nagrodę dostanie jeszcze miejscową dziewicę, żeby się nie frustrował...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki