REKLAMA

Asystent Google przetłumaczy rozmowę na żywo

2019-12-16 09:27
publikacja
2019-12-16 09:27

Polscy użytkownicy Asystenta Google mają już możliwość korzystania z funkcji Interpreter, która umożliwia prowadzenie rozmów z tłumaczeniem na bieżąco na 44 języki – donosi serwis tabletowo.pl.

/ fot. Armin Durgut / FORUM

Google stopniowo wdraża funkcję Interpreter w Asystencie Google. Dzięki tłumaczeniom na żywo, porozmawiać ze sobą mogą dwie osoby mówiące jednocześnie w dwóch różnych językach. Wystarczy wypowiedzieć zdanie do telefonu, a Asystent Google wyświetli tłumaczenie na smartfonie rozmówcy.

Z funkcji Interpreter mogą korzystać posiadacze smartfonów z Androidem i iOS, choć jeszcze nie wszyscy, ponieważ usługa wdrażana jest stopniowo. Język polski dołączył tym samym do 43 innych języków, na które wypowiedzi tłumaczy Asystent Google. Wśród nich oprócz najpopularniejszych języków: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego, znajdziemy także choćby czeski.

Wcześniej tłumaczenie było możliwe jedynie w momencie, gdy uruchomiona była druga aplikacja, Tłumacz Google.

Aby rozpocząć tłumaczenie, należy wypowiedzieć komendę: „Hej Google, pomóż mi mówić po angielsku”. Gdy usłyszymy potwierdzenie uruchomienia funkcji, będzie to oznaczało, że Asystent Google "odpalił" tryb Interpreter.

Asystent Google oferuje trzy tryby tłumaczenia: automatyczne, ręczne pozwalające wybrać, która z osób ma mówić i przy użyciu klawiatury. Funkcja Interpreter umożliwia także korzystanie z podpowiedzi, które mają jeszcze bardziej upłynnić rozmowę.

MKZ

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jarek393
Nie obchodzi mnie, że podsłuchują, bo i tak nie mam nic do ukrycia.
Tak samo nie obchodzi mnie, że ograniczają wolność słowa, bo i tak nie mam nic do powiedzenia.
loosac
Grzeczny niewolnik, uczcie sie inni!
hfjdj
A co to za tlumaczebie na zywo jak w jednym jezyku przeczenie stawia sie na koncu a w drugim na koncu zdania. Wiec zanim do konca zdania dojdzie to juz musi wiedziec co postawic na poczatku zdania w drugim jezyku. hahaha
zzibi2
przy okazji wszystkie przetworzone informacje zatrzyma aby lepiej inwigilować

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki