REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Asseco gwiazdą poniedziałkowej sesji

Jarosław Ryba2013-11-04 14:26
publikacja
2013-11-04 14:26

Asseco Poland jest najmocniej rosnącą spółką z WIG30. W połowie poniedziałkowej sesji akcje producenta oprogramowania zyskują 4,75%. Spółka, która przez wiele kwartałów znajdowała się w trendzie spadkowym, w końcu solidnie przełamała negatywną tendencję.

Macbook:Users:pocztamagestic:Desktop:sma.gif

Inwestorzy długoterminowi posiadający akcje Asseco Poland nie mieli do tej pory powodów do radości. Spółka od 2007 r. znajdowała się w trendzie spadkowym, którego wyłamanie nastąpiło dopiero we wrześniu 2013 r. Otwiera to drogę do dalszych wzrostów, co potwierdza się na dzisiejszej sesji.

Spadki na akcjach największego polskiego integratora oprogramowania były o tyle kontrowersyjne, że nie znajdowały silnego pokrycia w sytuacji fundamentalnej spółki. Firma corocznie raportuje rosnące przychody ze sprzedaży oraz solidne zyski netto. Regularnie wypłaca też dywidendy.

Reklama

W tym roku akcjonariusze w ramach podziału zysków otrzymali po 2,41 zł na akcję, co oznacza ponad 5-procentową stopę zwrotu z dywidendy. Była to najwyższa dotychczasowa wypłata. Średnia stopa dywidendy w Asseco w okresie 2006-2013 wyniosła 2,58% (spółka w tym okresie corocznie wypłacała zysk akcjonariuszom).

Pozytywnie na nastawienie inwestorów wpłynęła pozytywna weryfikacja ofert Asseco na rozwój systemu informatycznego dla ZUS-u. Drugą szansą dla firmy jest nierozstrzygnięty przetarg na wdrożenie Centralnego Systemu Bankowego zamawiany przez BGK. Jeżeli nie dojdzie do wyłonienia zwycięzcy, szasnę na podtrzymanie obsługi ma właśnie Asseco, które dostarcza licencję na obecnie wykorzystywane rozwiązanie.

Zachowawcze nastawianie do akcji mają analitycy domów maklerskich. W dwóch ostatnio wydanych rekomendacjach analitycy DM BZ WBK i ING zalecają trzymanie akcji z ceną docelową w przedziale 46,50 - 50 zł. Najwyższą wartość informatycznej spółki widzą za to eksperci Espirito Santo, którzy w marcu wycenili je na 57,40 zł.

Na poniedziałkowej sesji akcje rzeszowskiej spółki kosztują 52,70 zł, co jest najwyższym poziomem od lutego zeszłego roku. Poza Asseco w segmencie IT rosną również akcje Arcus (+3,4%), CD Projekt (+2,4%), Infovide-Matrix (+4%) i PC Guard (+3,9%).

Jarosław Ryba
Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~widlak
wszystko pikuje bo to norma lecz zwała bliżej niż myślą analitycy
~kon-duktor
a PKP CARGO juz pikujeeeee? za ostatnie pininiendze kupilem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki