Artstaq - sztuka jako inwestycje terminowe [Startup for Export]

Obraz Picassa lub zdjęcia jako inwestycje terminowe? Z takim pomysłem wychodzi do inwestorów firma Artstaq. Ich sposobem na biznes jest platforma umożliwiająca handel dziełami sztuki nie tylko kolekcjonerom. 

– Osoby pracujące w sektorze finansowym nie wiedzą, jaka jest prawdziwa wartość dzieła sztuki i na podstawie jakich danych dokonuje się wyceny. Oni uważają, że z rynkiem dzieł sztuki jest coś nie tak. I szczerze mówiąc, tak właśnie jest – mówił Peter Vaclace podczas sesji pitchingowej Startup for Export w ramach kongresu impact'16 fintech/insurtech w grudniu we Wrocławiu.

Dlatego pojawił się pomysł stworzenia giełdy dzieł sztuki opartej na zasadach rynku kapitałowego. Koncepcja i testy trwają od trzech lat na całym świecie, a inwestorom na zachętę oferowane są w porady doradców i ratingi artystów w ramach jednej platformy.

Artstaq chce stworzyć zupełnie nową klasę aktywów dla dzieł sztuki. Poprzez ich sekurytyzację chcą znacznie upłynnić obrót na rynku. Chcą, żeby sprzedaż sztuki nie odbywała się jak dotąd w formie długotrwałych aukcji, ale szybkich transakcji kupna/sprzedaży w czasie rzeczywistym. – Na dłuższą metę w grę wchodzi ogromna liczba transakcji, ponieważ ten zamknięty dotąd potencjał inwestycyjny można otworzyć dla wszystkich, nawet tych, którzy mają tylko kilkaset dolarów do zainwestowania – tłumaczył Vaclace.

Bankier.pl jest patronem medialnym kongresu impact'16 fintech/insurtech.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Docent-sztuk-pieknyc

Wspaniale, ze rynek sztuki staje sie dostepny dla szerokiego inwestoriatu - przewidywano to juz wczesniej http://tlustekoty.pl/wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-inwestowaniu-w-sztuke/. Caly czas wyzwaniem pozostaje zdobycie wiedzy i doswiadczenia na rynku sztuki i antykow.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne