REKLAMA
WAŻNE

Arrinera zawiesza ofertę publiczną

2016-12-12 15:42
publikacja
2016-12-12 15:42

Zarząd spółki Arrinera poinformował o zawieszeniu publicznej subskrypcji akcji serii H. Przyczyną takiej decyzji jest „niekorzystna sytuacja na rynku pierwotnym”.

Arrinera zawiesza ofertę publiczną / fot. Michal Dyjuk / FORUM

- Przyczyną zawieszenia publicznej subskrypcji akcji serii H w ramach oferty publicznej jest aktualna niekorzystna sytuacja na rynku pierwotnym, w zakresie spółek notowanych w alternatywnym systemie obrotu – czytamy w komunikacie.

Jak informuje spółka, środki finansowe wpłacone przez dotychczasowych inwestorów tytułem objęcia akcji serii H zostaną zwrócone w ciągu 3 dni roboczych.– Nowe terminy oferty publicznej zostaną podane do publicznej wiadomości w odrębnym raporcie – dodano.

Notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego (Hussarya) planował pozyskanie z publicznej emisji ok. 10 mln zł. Środki te miały zostać przeznaczone na „powiększenie stanu zapasów części samochodowych w celu szybszej realizacji zamówień, sfinansowanie modelu testowego samochodu w wersji drogowej oraz intensyfikację działań marketingowych i promocyjnych związanych z autem wyścigowym”.Największym akcjonariuszem Arrinery jest notowany na NewConnect fundusz Erne Ventures, który kontroluje blisko 70 proc. akcji spółki.

MZ/PAP

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~tomoking
Auto istnieje i jezdzi i to niezle . Bylo w tym roku na Goodwood Festival of Speed . Nie jest wirtualne. To auto w specyfikacji GT3 i nie jest przeznaczone na drogi publiczne ale glownie dla gentelman drivers na wyscigi typu endurance oraz sprint.
~Leon
Ponownie nasuwa się fundamentalne pytanie po co? Podchodzili przez polityczne kuluary do, miejmy nadzieję, patronatu od PGZ, ale tutaj w euforii próby podniecenia rynków bliskiego wschodu, zapomniano, że polski przemysł zbrojeniowy dzieli mniej więcej rok od bankructwa. Morawiecki nie pomógł i nikt tego nigdy nie kupi.
~haaha
ta firma to jest w ogóle mistrzostwo, wiecie czemu to auto ma tak przyciemnione szyby? bo w środku jest facet który pedałuje i napędza tą makiete xd
~KuichDymaWas
Ależ oni dymają sponsorów. Łatwo znaleźć w Internecie że 5 lat temu już już mieli zacząć produkcję tylko im potrzeba drobne kilka mln zł od sponsorów. 5 lat minęło, sponsorzy wycyckani z forsy a auta jak nie było tok nie ma.
~erererer
od początku tak sobie myśle co te polaki cebulaki se nawymyślały? podróbkę porsche robić?
polaczkowe auta wyścigowe? z czego? z cebulowej technologii?

no a teraz przeszliśmy do najlepszej części tego kabaretu: podziwianie spektaklu, szykujcie popcorn będzie jeszcze dużo epizodów z tą firemką
~rererere
Te polaki se nawymyślały wydymać sponsorów na miliony zł. Naobiecywać, zgarnąć forsę i przejeść. Tobią to z sukcesem od wielu lat. Auta jak nie było tak nie ma ale sponsor do wydymania zawsze jakiś się pojawia. No do teraz bo chyba brakło frajerów chcących dać im 10mln zł bez gwarancji że cokolwiek z tego będzie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Syn
W sensie, że inwestorom nie przeszkadza, że nie będzie zwrotu z inwestycji? To już lepiej wrzucić dziecku do skarbonki niż tym byznesmenom.
~yup
Wolny Rynek - Niedowiarek? Czy co?
~MP
Marketingowy bezsens. Nazwa auta glupsza niz ustawa przewiduje. Każdy kto ma kasę bedzie wolał kupić auto uznanej marki producenta z tradycjami i technologią a nie taki no name.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki