REKLAMA

Arrinera: Menedżerowie rozważają MBO i wycofanie spółki z NewConnect

2018-07-24 09:00
publikacja
2018-07-24 09:00

Menedżerowie Arrinery rozważają wykup menedżerski i wycofanie spółki z NewConnect, poinformował ISBnews współzałożyciel spółki Arkadiusz Kuich.

/ fot. Arrinera Automotive S.A.Facebook /


„Rozważane jest MBO potencjalnie z wyjściem spółki Arrinera z NewConnect" – powiedział ISBnews Kuich podczas Cryptocurrency World Expo.

Menedżerowie mają dalsze plany rozwoju, które przewidują m.in. stworzenie elektrycznego supersamochodu, który byłby dopuszczony do ruchu ulicznego.

„W tym celu planujemy initial coin offering (ICO) lub security token offering (STO) poprzez uruchomiony już projekt Arrinera.io. Obecnie prezentujemy nasze ICO w Europie i Azji oraz analizujemy legislację dotyczącą procesu tokenizacji spółki. Softcap przy emisji własnej kryptowaluty szacujemy na 10 mln USD" – dodał współzałożyciel Arrinery Piotr Gniadek.

Erne Ventures podało, że rozpoczęło rozmowy z grupą menedżerów, związanych z projektem supersamochodu Arrinera odnośnie sprzedania całego pakietu akcji posiadanych w notowanej na NewConnect spółce Arrinera.

Arrinera to notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT. Wchodzi w skład portfela inwestycyjnego funduszu Erne Ventures. Głównym celem Arrinery jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie samochodów sportowych. Działalność operacyjną prowadzi na rynkach Polski i Wielkiej Brytanii, która uznawana jest za największy rynek motosportu na świecie. Flagowym projektem Arrinery jest Hussarya GT - pierwszy polski profesjonalny samochód wyścigowy klasy GT.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
trooper
Bez jaj, chcą wy...ć inwestorów jeszcze raz hahahaha. Jak to mówią, oszukaj mnie raz - wstyd dla Ciebie, oszukaj mnie drugi raz - wstyd dla mnie (że dałem się przerolować).

Na ICO się spóźnili tak nawiasem mówiąc o jakiś rok, inwestorzy crypto też już zmądrzeli.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki