Arabia Saudyjska odblokuje Skype'a i inne aplikacje

Od przyszłego tygodnia mieszkańcy Arabii Saudyjskiej będą mogli korzystać z aplikacji, które umożliwiają bezpłatne połączenia ze światem. O zniesieniu blokady poinformował saudyjski minister telekomunikacji.

(fot. Denis Balibouse / FORUM)

Aplikację Skype, dzięki której Saudyjczycy i pracujący tam obcokrajowcy mogli bezpłatnie porozumiewać się ze światem, zablokowano ponad rok temu. Jeszcze wcześniej zabroniono korzystania z komunikatora Viber.

Władze Królestwa tłumaczyły wówczas, że nie mogą monitorować zachowań Saudyjczyków w sieci. Na wprowadzenie kontroli nie zgadzali się twórcy aplikacji. Komentatorzy wyjaśniali jednak, że cenzura to jedno, ale do wprowadzenia blokad Skype'a czy Vibera przekonywały sieci telekomunikacyjne. Bezpłatne aplikacje umożliwiające wideorozmowy z całym światem cieszyły się coraz większą popularnością i narażały te firmy na straty.

Swoją decyzję o zniesieniu blokady Skype'a, oraz komunikatorów Viber i WhatsApp minister telekomunikacji ogłosił w internecie. Możliwość wykonywania wideorozmów za pośrednictwem Vibera i Whatsappa jest zablokowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Skype działa pod warunkiem, że konto użytkownika zostało zarejestrowane poza granicami kraju.

IAR/Anna Dudzińska/to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl