REKLAMA

Apple znów na czele rankingu smartfonów. Pomogła sprzedaż w Chinach

2022-01-19 14:43
publikacja
2022-01-19 14:43
Apple znów na czele rankingu smartfonów. Pomogła sprzedaż w Chinach
Apple znów na czele rankingu smartfonów. Pomogła sprzedaż w Chinach
fot. Karlis Dambrans / / Shutterstock

Po trzech kwartałach dominacji Samsunga, IV kw. 2021 r. przyniósł zmianę na pozycji lidera światowego rynku smartfonów. W ostatnich trzech miesiącach roku najpopularniejsze były iPhone’y – wynika z raportu Canalys.

Podobnie jak przed rokiem, dzięki wysokiej sprzedaży iPhone’ów w czwartym kwartale, smartfony produkowane przez Apple cieszyły się największą popularnością w ostatnich trzech miesiącach 2021 r.

W IV kw. 2021 r. udział iPhone’ów w światowym rynku smartfonów wyniósł 22 proc. (-1 p.p. r/r). Apple w rankingu popularności wyprzedziło urządzenia koreańskiego Samsunga (20 proc. udziałów w rynku wobec 17 proc. w IV kw. 2020 r.). Podium uzupełniło chińskie Xiaomi (12 proc. podobnie jak w IV kw. 2020 r.).

Udziały w światowym rynku smartfonów w IV kw. 2021 r.

Marka

Udziały [w proc.]

Zmiana r/r [w p.p.]

Apple

22

-1

Samsung

20

+3

Xiaomi

12

0

Oppo

9

-1

Vivo

8

-1

Źródło: Canalys

Jak czytamy w raporcie Canalys, Apple pozycję lidera w ostatnich trzech miesiącach 2021 r. zawdzięcza wysokim wynikom sprzedażowym najnowszego modelu iPhone 13, w szczególności na chińskim rynku. Jak wynika z analizy Canalys, wzrost sprzedaży mógł wynikać m.in. ze słabnących problemów związanych z łańcuchem dostaw spowodowanych niedoborem półprzewodników, ale także utrzymaniem ceny przy jednoczesnym zwiększeniu osiągów nowej generacji iPhone’ów.

W związku ze wspomnianymi już problemami związanymi z niedoborem kluczowych komponentów, m.in. półprzewodników – według raportu Canalys – wartość światowego rynku smartfonów wzrosła w relacji rocznej jedynie o 1 proc.

Za wspomnianą trójką (Apple, Samsung, Xiaomi) uplasowały się inne chińskie marki: OPPO (9 proc. udziałów w światowym rynku i -1 p.p. r/r) oraz Vivo (8 proc. i -1 p.p. r/r).

MKZ

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
talmud
przecież chiny ......."zwalniają"......LMAO

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki