Apple wydaje książkę ze zdjęciami swoich urządzeń

To „gadżet” dla najbardziej zagorzałych miłośników firmy Apple. Firma z Cupertino wypuści na rynek książkę. Nie padnie w niej jednak ani jedno słowo. Na jej stronach znajdziemy za to  450 fotografii produktów marki. Podobnie jak telefony i komputery Apple, będzie dostępna w różnych rozmiarach.

Apple wydaje książkę ze zdjęciami swoich urządzeń
Apple wydaje książkę ze zdjęciami swoich urządzeń (apple.com)

„Designed by Apple in California”, bo taki tytuł ma nosić książka, czy też raczej album Apple’a, ma prezentować niemal 20-letnią historię urządzeń firmy. Dostępna będzie w dwóch wariantach. Pierwszy, o wymiarach 13” x 16,25”, będzie kosztować 299 dolarów. Cena mniejszego (10,20” x 12,75”) będzie o 100 dolarów niższa. Sprzedaż książek ma ruszyć w środę, 16 listopada. Albumy będzie można kupić w sklepach internetowych Apple’a w Australii, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Wielkiej Brytanii i USA oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

W albumie będzie można prześledzić wszystkie produkty firmy Apple, począwszy od iMaca z 1998 r. do rysika Apple Pencil z ubiegłego roku. Książka dokumentuje też materiały i techniki, jakie zostały wykorzystane do produkcji poszczególnych urządzeń oraz pokazuje produkty od środka. „Designed by Apple in California” dedykowana jest pamięci Steve’a Jobsa. Autorem zdjęć jest amerykański fotograf Andrew Zuckerman.

Zespół Apple’a pracował nad albumem 8 lat i to sama spółka z Cupertino jest jego wydawcą. To jednak nie pierwsza książka na koncie Apple’a. W 1998 r., z okazji 20-lecia firmy, światło dzienne ujrzała „Appledesign: The Work of the Apple Industrial Design Group”, którą można było kupić za 30 dolarów.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 davido07

Większość firm daje klientom katalogi za darmo. Apple ma jednak specyficznych klientów i nie zdziwię się jak będzie to bestseller :D W końcu gdzie za 1,2k znajdziecie podobną książkę?

! Odpowiedz
0 1 ~rei

Nazwanie tego czegoś książką jest olbrzymim nadużyciem.

! Odpowiedz
0 2 ~silvio_gesell

Po co mam kupować tę książkę jeśli mam wszystkie produkty?

! Odpowiedz
13 1 ~Boy

Fainy prezent na swieta. Ja lubię popatrzeć na dobrej jakości zdjęcia z frywolnym opisikiem. No ale ja mieszkam w Anglii i mnie na taki preZent stać :)

! Odpowiedz
1 19 ~s1234

1200 zł za książkę. W Kalifornii słonko przygrzewa chyba trochę za mocno.

! Odpowiedz
1 15 ~nieznany

Sam pomysł wydania czegoś takiego budzi duże wątpliwości. Strach jednak ogarnia człowieka myślącego, gdy uświadomimy sobie że znajdą się na to coś klienci.
To dopiero przeraża.

! Odpowiedz
0 1 ~drit

S N O B I Z M

! Odpowiedz
0 11 ~Javier

8 lat pracowali nad książką która defakto jest katalogiem produktów marki?

! Odpowiedz
0 11 ~Dr

Chore

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.