REKLAMA

Apple pozwane w USA. Chodzi o wodoszczelność iPhone'ów

2021-04-27 08:50
publikacja
2021-04-27 08:50
Apple pozwane w USA. Chodzi o wodoszczelność iPhone'ów
Apple pozwane w USA. Chodzi o wodoszczelność iPhone'ów
fot. Karlis Dambrans / / Shutterstock

Firma Apple kolejny raz będzie zmagać się z procesem sądowym. W nowojorskim sądzie złożono właśnie pozew zbiorowy przeciw gigantowi. Chodzi o niewłaściwe informowanie o wodoszczelności iPhone'ów.

Od czego się zaczęło? Firma odmówiła naprawy zalanego urządzenia, mimo że - jak sądzi jego właścicielka - był on w kontakcie z wodą w taki sposób, jaki Apple uznaje za bezpieczny - chodzi tu o głębokość do 1 metra na czas 30 minut. Pozywający uznali, że firma specjalnie wyolbrzymiała wodoodporność urządzenia. Domagają się, aby Apple dokładniej informował o wodoszczelności swoich urządzeń, chcą też zadośćuczynienia i pokrycia kosztów procesu.

W pozwie zwrócono uwagę, że Apple nawet zaleca przemywanie telefonu wodą po kontakcie z sokiem bądź kawą. Urządzenia posiadają w środku specjalny materiał, który zmienia kolor po zalaniu, co pozwala ocenić serwisantowi powód awarii. Pozywający zwracają tu uwagę na nieścisłości w polityce producenta iPhone'ów. 

Apple zapewnia, że modele od 8 do 11 wytrzymają w wodzie do głębokości 4 metrów nawet pół godziny. Teoretycznie więc można ich używać w basenach. Okazuje się jednak, że Iphone'y są testowane w warunkach laboratoryjnych, w czystej nieruchomej wodzie, bez chloru czy soli, więc wyniki mogą nie być w pełni miarodajne.

Apple zmagało się już z podobnym procesowym problemem dotyczącym wodoszczelności. W zeszłym roku włoski urząd ochrony konsumentów ukarał nałożył na firmę grzywnę w wysokości 10 mln euro z powodu odmowy naprawy gwarancyjnej zalanego iPhone'a.

KWS

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki